101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Brakuje pieniędzy na budowę Ośrodka Edukacji Przyrodniczej na Ponidziu

Data publikacji: 15.05.2019 15:31
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wstępny projekt Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach

Wstępny projekt Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach
Fot.

Siedem firm złożyło ofertę w przetargu na budowę Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach w gminie Kije. Jak informuje Tomasz Hałatkiewicz, dyrektor Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, najtańsza oferta opiewała na kwotę 14 milionów 870 tysięcy złotych. Natomiast najdroższa na prawie 26 i pół miliona złotych.

- Zakładaliśmy, że całość inwestycji będzie kosztować około 14 i pół miliona złotych, a na same prace budowlane, których dotyczy przetarg wydamy 12 i pół miliona złotych - wyjaśnia dyrektor.

Najniższą ofertę złożyła spółka Komplexbud z Kielc.

Dyrektor podkreśla, że teraz rozpoczną się negocjacje z urzędem marszałkowskim dotyczące brakującej kwoty i tego, czy województwo jest w stanie dołożyć brakującą kwotę. Decyzja marszałka i tak nie przesądzi o wybraniu oferty. Komisja ma miesiąc, by ocenić i sprawdzić, czy propozycje spełniają warunki.

Projekt zakłada budowę Ośrodka Edukacji Przyrodniczej na Ponidziu. Jak przybliża dyrektor Hałatkiewicz, ma to być centrum z miejscami noclegowymi, służące poznawaniu natury.

- Lokalizacja tego przedsięwzięcia to bezpośrednie sąsiedztwo Nidy, starorzeczy i kolejki wąskotorowej. Największą atrakcją tego miejsca będzie nidarium, czyli wielkogabarytowe akwarium o pojemności powyżej 25 tysięcy litrów, pokazujące życie w Nidzie - przybliża dyrektor.

Ośrodek to również laboratorium oraz pokazowe gospodarstwo, w którym zwierzęta hodowlane będą pomagały przyrodnikom w ochronie środowiska i służyły jako naturalne kosiarki. Budowa ośrodka ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution