101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Po proteście mieszkańców poszukiwane nowe miejsce dla PSZOK-u

Data publikacji: 15.05.2019 15:47
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Kielce. 10.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Władze Zagnańska po protestach mieszkańców rezygnują z budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Kołomań.

Wojciech Ślefarski, wójt Zagnańska poinformował, że mimo zorganizowanych spotkań z fachowcami i przedstawieniu wszelkich dokumentów potwierdzających, że inwestycja w żadne sposób nie będzie uciążliwa dla ludzi i środowiska nie udało się przekonać mieszkańców. Za taką lokalizacją  przemawiało to, że jest to działka należąca do gminy i inwestycja spełniałaby zapisy planu zagospodarowania przestrzennego.

Teraz trwają poszukiwania nowego miejsca. Jeden z pomysłów to punkt składowania odpadów w Samsonowie.

- Jest to jednak działka mała i może okazać się niewystarczająca na tego typu inwestycję, ale zawsze mamy jakąś alternatywę. Są też inne tereny w Zagnańsku czy Kajetanowie spełniające zapisy planu zagospodarowania przestrzennego, ale nie należą do gminy. Może więc być problem z pozyskaniem terenu. Musimy zatem chłodnio przeanalizować, gdzie ten punkt moglibyśmy ulokować - dodał Wojciech Ślefarski.

Koszt budowy PSZOKu w Zagnańsku to 1 milion 800 tysięcy złotych, z czego 1 milion 200 tysięcy złotych pochodzi z dotacji unijnej. Aby dofinansowanie nie przepadło, inwestycja powinna zostać zakończona do stycznia 2021 roku.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu porządku i czystości w każdej gminie powinien się znajdować PSZOK. W uzasadnionych przypadkach można korzystać z punktu w innej gminie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution