101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W cukrzycy ważna jest profilaktyka. Dekada Sandomierskiego Stowarzyszenia Diabetyków

Data publikacji: 15.05.2019 17:56
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Członkowie Stowarzyszenia Diabetyków w Sandomierzu

Członkowie Stowarzyszenia Diabetyków w Sandomierzu
15.05.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Sandomierskie Stowarzyszenie Diabetyków obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia. Jak poinformowała prezes Stowarzyszenia Danuta Żmuda, działalność społeczników koncentruje się przede wszystkim wokół profilaktyki.

Stowarzyszenie chętnie bierze udział w białych niedzielach, piknikach rekreacyjnych i innych wydarzeniach, gdzie na własnym stoisku zaprzyjaźnione z diabetykami pielęgniarki dokonują bezpłatnych pomiarów poziomu cukru i ciśnienia tętniczego krwi dla wszystkich zainteresowanych takim badaniem. Rozdawane są ulotki na temat cukrzycy. Członkowie Stowarzyszenia spotykają się, wspierają, wymieniają doświadczenia. Dzięki temu łatwiej jest żyć z tą chorobą.

- Cukrzyca nie boli i początkowo nie daje oznak, ale gdy już się odezwie, to okazuje się, że są bardzo duże powikłania, dlatego tak ważne jest kontrolowanie stanu zdrowia - dodała prezes Danuta Żmuda.

W spotkaniu jubileuszowym wzięło udział około 90 osób. Oprócz członków Stowarzyszenia byli to także przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z diabetykami. Wręczone zostały m.in. odznaczenia za zasługi dla Stowarzyszenia Diabetyków.

Sandomierska organizacja liczy obecnie 102 osoby. Na przestrzeni 10 minionych lat przewinęło się przez nią ponad 270 osób. Stowarzyszenie ma swoją siedzibę na ul. Mariackiej 1 na sandomierskiej starówce.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w bazylice katedralnej, po czym zorganizowano spotkanie jubileuszowe w jednej z restauracji.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution