101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Minister Jadwiga Emilewicz popiera posła Michała Cieślaka

Data publikacji: 15.05.2019 19:28
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Konferencja minister Jadwigi Emilewicz i posła Michała Cieślaka  kandydata Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego

Kielce. Konferencja minister Jadwigi Emilewicz i posła Michała Cieślaka - kandydata Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego
15.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii na ostatniej prostej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wsparła kandydaturę posła Michała Cieślaka. Świętokrzyski parlamentarzysta w majowych wyborach ubiega się o mandat europarlamentarzysty z list Zjednoczonej Prawicy w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Jak podkreśliła minister Jadwiga Emilewicz, polski biznes nie jest często beneficjentem zmian prawnych przygotowywanych w Parlamencie Europejskim czy Komisji Europejskiej.

- Dialog naszych reprezentantów w europarlamencie z polskim biznesem i przedsiębiorcami powinien się zacieśniać. Temu służy m.in. Business Poland House, który otworzy jutro w Brukseli premier Mateusz Morawiecki, służyć będzie temu także dobra i silna, polska reprezentacja w Parlamencie Europejskim. Dlatego, też pragnę dzisiaj przekazać poparcie dla pana posła Michała Cieślaka, który ubiega się o mandat europosła w najbliższych wyborach. To będzie dobry reprezentant, zabiegający o interesy nie tylko przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego i małopolskiego, ale wszystkich polskich przedsiębiorców. Poseł Michał Cieślak ma za sobą doświadczenie nie tylko polityczne, ale także prowadzenia własnej działalności gospodarczej - dodaje.

Jadwiga Emilewicz - minister przedsiębiorczości i technologii15.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jadwiga Emilewicz zaznaczyła, że obecnie ponad siedemdziesiąt procent prawa dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej powstaje w Brukseli dlatego, silna, polska reprezentacja w Parlamencie Europejskim jest niezwykle istotna.

Minister przedsiębiorczości i technologii podkreśla także, że najnowsze dane GUS wskazują, że w pierwszym kwartale 2019 roku PKB Polski wyniosło 4,6 procent.

- Województwo świętokrzyskie na mapie gospodarczej Polski nie jest w czołówce regionów kraju. Aby zmienić ten stan rzeczy potrzeba wiele pracy, aby przyciągnąć i zachęcić inwestorów do lokowania swoich inwestycji w województwie świętokrzyskim. Tego typu zachęty będą skuteczne tylko przy odpowiedniej współpracy rządu administracji centralnej i lokalnych parlamentarzystów. Między innymi takie działania staraliśmy się podejmować z posłem Cieślakiem, podczas spotkania ze świętokrzyskimi przedsiębiorcami - dodaje.

Poseł Michał Cieślak - kandydat Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego15.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jadwiga Emilewicz podkreśla, że Michał Cieślak, jako członek komisji ds. patriotyzmu gospodarczego wspierał działania legislacyjne m.in. Konstytucji dla Biznesu, czy ułatwień w działalności dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution