101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Drogę rozbierają, bo tak nakazał sąd. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo

Data publikacji: 15.05.2019 19:56
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Górno Parcele. Demontaż drogi

Górno Parcele. Demontaż drogi
15.05.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

W Górnie jak w żartach o Wąchocku - zwijają asfalt. Jednak mieszkańcom nie jest do śmiechu, a wkrótce może się okazać, że będą mieli duży problem z dojazdem do swoich domów.

Przypomnijmy, demontaż drogi w Górnie Parcele zbudowaną 5 lat temu nakazał sąd, ponieważ gmina zajęła pod jezdnię fragmenty działek mieszkańców. Sprawę skierowała jedna z mieszkanek, która nie doszła do porozumienia z samorządem w sprawie satysfakcjonującego dla niej odszkodowania. Sąd przyznał jej rację, a dzisiaj ekipy budowlane rozpoczęły rozbieranie spornego fragmentu szosy.

Mieszkańcy są oburzeni. Piotr Miszczyk stwierdził, że gmina już dawno powinna zadbać o przygotowanie alternatywnego dojazdu do ich domów.

Górno Parcele. Demontaż drogi15.05.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

- My tutaj mieszkamy i żyjemy. Musimy dojeżdżać do szkół i pracy. Mimo że droga jest źle wykonana, także na naszych gruntach, my nie protestowaliśmy. Ponadto gmina wiedziała dokładnie, że jest tu problem. Nikt nie dostosował się do tego i nie pomyślał, że trzeba tutaj zorganizować zastępczy dojazd - mówi zdenerwowany mieszkaniec.

Agnieszka Buras zwraca uwagę, że demontaż drogi prowadzącej do trasy krajowej nr 74 to nie jedyny problem. 

- Niestety z drugiej strony przejazd przez rzekę też ma być zamknięty, ponieważ również jak się okazało, przebiega przez teren prywatny. Dowiedzieliśmy się o tym dwa dni temu. To jest trudna sytuacja i jesteśmy nią bardzo zaniepokojeni. Nie chodzi tylko o to, czy my będziemy mogli wyjechać z naszych domów, ale także czy będziemy mogli liczyć na pomoc służb w razie, gdy wydarzy się tu jakaś tragedia - dodaje Pani Agnieszka.

Janusz Mrozik właściciel firmy transportowej stwierdził, że demontaż drogi zdecydowanie utrudni mu prowadzenie działalności.

- Dojazd do posesji dużym sprzętem jest niemożliwy, biznes trochę staje. Miałem jedną drogę dojazdową, w tej chwili dojazdu już nie będzie. Oczekujemy dobrej woli od radnych i szybkich decyzji władz gminy na rozwiązanie tego problemu - zaznaczył.

Teresa Szlufik, sołtys Górna Parcele stwierdziła, że ze swojej strony zrobiła wszystko, by ta droga nie była zlikwidowana.

Górno Parcele. Demontaż drogi15.05.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

- Wnioskowałam o tę inwestycję. Udało się ją zrealizować. Od momentu sporu zawsze byłam za utrzymaniem tej drogi. Niestety sąd nakazał rozbiórkę. Szkoda, że nikt nie wziął pod uwagę mieszkańców. Nie zostawimy ich w takiej sytuacji. Myślę, że zostanie zwołana doraźna sesja i musi na niej paść jakieś rozwiązanie - powiedziała sołtys, a zarazem radna Gminy.

W podobnym tonie wypowiada się Przemysław Łysak, wójt Górna. Samorządowiec zapowiada, że w najbliższym czasie gmina będzie próbowała rozwiązać problem i przygotować przejazd według właściwego przebiegu drogi. Na razie nie wiadomo, jak długo może to potrwać. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution