101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozmowy o pasjach ułożyły się w jedną całość

Data publikacji: 15.05.2019 20:29
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
Kielce. Spotkanie promocyjne z Andrzejem Piskulakiem  autorem książki pt. Od słowa do słowa

Kielce. Spotkanie promocyjne z Andrzejem Piskulakiem - autorem książki pt. "Od słowa do słowa"
15.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

„Od słowa do słowa” - to tytuł najnowszej książki Andrzeja Piskulaka. O pracy nad tą publikacją opowiadał on w środę, podczas spotkania autorskiego w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach.

Andrzej Piskulak to pochodzący z Kielc dziennikarz, publicysta, pisarz i poeta. Tym razem zaprezentował cykl 32 rozmów ze znanymi osobami między innymi ze świata kultury, sportu, biznesu. W tym gronie są też duchowny, politycy, naukowcy. Wspólnym mianownikiem tych wszystkich wywiadów są pasje, o które pyta autor.

Jak przyznaje pisarz, książka powstawała 2 lata, a pomysł na nią zrodził się, po tym, jak Wojewódzka Biblioteka Publiczna przygotowała jego bibliografię.

- Tego, co pisałem jako dziennikarz, jako poeta, prozaik. Tak właśnie pomyślałem, że z bardzo ciekawymi osobami przyszło mi rozmawiać w mojej pracy dziennikarskiej, pracując w różnych redakcjach, i chciałem pokazać osoby, z którymi rozmawiałem na ciekawe tematy związane z ich życiem, z ich pasjami, w takiej formie zwartej - wyjaśnił.

W gronie bohaterów książki znaleźli się między innymi: biskup Marian Florczyk, dyrektor Teatru imienia Stefana Żeromskiego Michał Kotański, scenarzystka seriali telewizyjnych - Agnieszka Krakowiak-Konrdacka, były premier Tadeusz Mazowiecki, artysta Wojciech Siudmak, biznesmen Witold Zaraska, czy historyk doktor Ryszard Śmietanka-Kruszelnicki.

Jedną z prezentowanych postaci jest również Danuta Półrola-Parol, historyk z wykształcenia, od ponad 40 lat dziennikarz, miłośniczka muzyki klasycznej oraz morza. Przyznała, że towarzystwo, w jakim się znalazła, onieśmiela ją.

- W pierwszej chwili byłam zdziwiona tą propozycją. Ja się bardzo cieszę, że jestem w takim gronie wspaniałych ludzi. Wydaje mi się, że ja tam jestem taką skromną osobą. Może mogłam powiedzieć jeszcze więcej, powiedzieć o morzu, czy muzyce, ale wydaje mi się, że to, co chciałam, to się w tym naszym wywiadzie znalazło - mówiła.

Książka „Od słowa do słowa” ukazała się w wydawnictwie „Jedność”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution