101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Juwenalia nieco starszych. Barwny korowód przeszedł w Starachowicach

Data publikacji: 18.05.2019 18:30
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Starachowice. Juwenalia UTW

Starachowice. Juwenalia UTW
18.05.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W Starachowicach rozpoczęły się juwenalia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To pierwsza taka impreza w mieście, ale jak zapowiadają organizatorzy na pewno nie ostatnia.

Juwenalia starachowickich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęły się barwnym korowodem, który ruszył sprzed siedziby UTW, na pobliski plac rekreacyjny. Uczestnicy strojem podkreślali wyjątkowość wydarzenia. Szczególną uwagę zwracała grupa pań ubranych w stroje arabskie z szejkiem na czele. Część osób wybrała jako motyw przewodni przebrania nawiązujące do strojów poszczególnych państw świata, był więc strój hiszpański, meksykański czy indyjski. Podczas tańca rodem z Tyrolu panie ubrane były w stroje nawiązujące do barw flagi niemieckiej.

Juwenalia starachowickiego UTW były także okazją do pokazania działalności wszystkich sekcji działających w ramach grupy. Jak informuje Wanda Kołodziejczyk, prezes UTW, każda grupa chce pokazać całoroczny dorobek. Zaprezentowały się między innymi sekcja literacka, językowa, psychologiczna czy edukacji obywatelskiej.

Przygotowane były także stoiska. Między innymi proponowane były wywary i nalewki z ziół uprawianych przez słuchaczy UTW na działce. Kawałek ziemi przekazało im miasto i tam około 12 osób zajmuje się uprawą roślin. Częstowali pierwszym miodem z mniszka lekarskiego, napojem z cytrynowca czy własną mieszanką ziół na wzmocnienie. Przygotowane było także stoisko z książkami, loteria dla dzieci i konkursy. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna. W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób, nie tylko słuchaczy UTW, ale także mieszkańców miasta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution