101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prezes Kaczyński: nie dla Europy ideologicznej

Data publikacji: 19.05.2019 12:16
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kraków. Regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński prezes PiS

Kraków. Regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński prezes, PiS
Kraków. 19.05.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Chcemy Polski, która nie będzie wykonywała niczyich poleceń, ale będzie zabiegała o własne interesy. Nie chcemy Europy ideologicznej, która będzie nam narzucała jak wychowywać dzieci. Od tego są rodzice - powiedział Jarosław Kaczyński prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas regionalnej konwencji partii, która odbyła się w Krakowie.

W konwencji uczestniczyli czołowi politycy ugrupowania wraz z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim. Obecny był także premier Mateusz Morawiecki oraz kandydaci Zjednoczonej Prawicy z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego w wyborach do europarlamentu.

Wydarzenie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał prezes Jarosław Kaczyński. Witany gromkimi owacjami prezes PiS podkreślał, że musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jakiej Polski w Europie chcemy.

- Nie chcemy seksualizacji dzieci w przedszkolach i wszystkich tych zdumiewających pomysłów osób, które twierdzą, że pornografia pozytywnie wpływa na dzieci - zaznaczył.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość nie chce wprowadzenia euro, jak zaznaczył ten eksperyment przyniósł korzyści tylko niektórym państwom UE, a dla większości przyniósł zdecydowanie negatywne skutki.

- Wprowadzimy euro wtedy jeśli zrównamy się poziomem ekonomicznym z Niemcami - tłumaczył.

W swoim wystąpieniu Jarosław Kaczyński mówił też, że Prawo i Sprawiedliwość chce sprawiedliwej Europy, gdzie polscy rolnicy będą mieli takie same dopłaty jak rolnicy z innych państw Wspólnoty, a mieszkańcy naszego kraju będą mogli kupować produkty tej samej jakości, jak te sprzedawane na zachodzie Europy.

- Zawsze byliśmy krajem wolności i chcemy nim pozostać nawet jeżeli będziemy wyspą wolności - zaznaczył.

Prezes PiS podkreślał, że kandydaci ugrupowania z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego to osoby sprawdzone doświadczone, które skutecznie będą reprezentować interesy Polski w Parlamencie Europejskim.

W konwencji brali udział także pozostali liderzy Zjednoczonej Prawicy: wicepremier Jarosław Gowin oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, prezes Solidarnej Polski.

Z list Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu startują: Beata Szydło, Ryszard Legutko, Patryk Jaki, Dominik Tarczyński, Włodzimierz Bernacki, Barbara Bartuś, Elżbieta Duda, Michał Cieślak, Arkadiusz Mularczyk i Anna Krupka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution