101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejny projekt w „Piątce Kaczyńskiego”

Data publikacji: 19.05.2019 12:35
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kraków. Regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu Mateusz Morawiecki

Kraków. Regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu Mateusz Morawiecki
Kraków. 19.05.2019 / Fot. facebook.com/pisorgpl

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że osoby, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności otrzymają 500 złotych. To kolejny projekt, który rząd Prawa i Sprawiedliwości sfinansuje w ramach tak zwanej Piątki Kaczyńskiego.

- Wdrażamy pierwsze postulaty osób ze środowisk osób niepełnosprawnych - powiedział premier.

500 złotych dla osób niepełnosprawny ma być stałym comiesięcznym dodatkiem, dla osób powyżej 18. roku życia. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki jest to możliwe między innymi dzięki wygranemu procesowi Polski w Luksemburgu w sprawie podatku handlowego, a także wprowadzeniu Funduszu Solidarnościowego.

W swoim wystąpieniu premier podsumował także dotychczasowe działania rządów Prawa i Sprawiedliwości. Za sukces uważa usprawnienie instytucji finansowych i podatkowych.

- Dzięki temu mamy do czynienia z „mikrocudem” gospodarczym. Nikt się takiego wzrostu nie spodziewał - powiedział premier.

Drugim ważnym dla Prawa i Sprawiedliwości obszarem jest odzyskiwanie pamięci historycznej. W swoim wystąpieniu szef rządu przypomniał między innymi o Michniowie i Skałce Polskiej, dwóch miejscowościach z województwa świętokrzyskiego, które zostały brutalnie spacyfikowane przez Niemców w czasie II wojny światowej.

- Dzisiaj ktoś na świecie ma śmiałość dopominać się od Polski aby wypłacać odszkodowania. Nie ma na to naszej zgody. My jesteśmy tego jedyną rękojmią - powiedział premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył także, że trzecim ważnym dla PiS filarem jest polityka zagraniczna oraz polityka społeczna.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution