101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził ziemię, z której się wywodzi

Data publikacji: 19.05.2019 14:58 / Data aktualizacji: 19.05.2019 16:35
Autor: Wiktor Dziarmaga , Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Premier Mateusz Morawiecki w Wodzisławiu

Premier Mateusz Morawiecki w Wodzisławiu
Wodzisław. 19.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Do Europy musimy wybrać najlepszych kandydatów – mówił Mateusz Morawiecki w Wodzisławiu. Do naszego regionu przyjechał tuż po konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie. Przemawiając do mieszkańców Wodzisławia, premier nawiązał też do swojego wystąpienia podczas konwencji, w którym mówił, że nie ma zgody na to, by Polska płaciła jakiejkolwiek odszkodowania za majątek utracony w czasie II Wojny Światowej. Przypomniał też bolesną historie Wodzisławia i okolic.

- Bardzo się cieszę, że na mojej trasie jest Wodzisław, że jestem na bohaterskiej ziemi świętokrzyskiej. Tutaj było szczególnie dużo okrucieństwa niemieckiego w czasie II Wojny Światowej. Tu walczył w tych lasach mój dziadek ze swoimi braćmi w oddziale Romana Dulęby - mówił premier.

Słowa premiera były przyjmowane entuzjastycznie. Mocno poruszona gorącym powitaniem w Wodzisławiu była Anna Krupka wiceminister sportu.

- Niesamowici, bardzo energetyczni i przede wszystkim ciepli ludzie! Podróżujemy po Polsce nie tylko po to, żeby przekonywać do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość, ale przede wszystkim namawiać ludzi by wzięli udział w wyborach. Będą one kluczowe dla Polski i całej Europy - mówi Anna Krupka.

Mieszkańcy Wodzisławia nie ukrywali radości z wizyty premiera Mateusza Morawieckiego. Bardzo pozytywnie oceniają przywiązanie premiera do rodzinnych stron.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co do tej pory, w tak krótkim czasie zrobił dla Polski i naszego regionu. W dodatku, że jest to nasz człowiek. Pamiętam jak po raz pierwszy zobaczyłam premiera w telewizji. Krzyknęłam wtedy do męża, że to przecież nasz człowiek, stąd, z tej ziemi - mówi jedna z mieszkanek Wodzisławia.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek nie ukrywa, że liczy, iż Polacy będą głosowali na kandydatów Prawo i Sprawiedliwości.

- To osoby, które są wiarygodne, rozmawiają z ludźmi i wsłuchują się w ich problemy - twierdzi Agata Wojtyszek.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution