101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Energetyczna i potrzebna - parlamentarzyści o konwencji PiS [KOMENTARZE]

Data publikacji: 19.05.2019 15:00 / Data aktualizacji: 19.05.2019 17:56
Autor: Monika Miller , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Regionalna konwencja PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Regionalna konwencja PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego
Kraków. 19.05.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W regionalnej konwencji PiS w Krakowie na finiszu kampanii do PE uczestniczyło ok. 800 polityków i działaczy partii. Obecni byli też koalicjanci PiS: wicepremier, prezes Porozumienia Jarosław Gowin oraz minister sprawiedliwości, prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości uważa, że Jarosław Kaczyński, prezes PiS poruszył w Krakowie niezwykle istotne kwestie.

- Z ust premiera Jarosława Kaczyńskiego padły dzisiaj bardzo ważne słowa. Wskazał, że Europa musi być bezpieczna, przyzwoita i solidarna. Polska potrzebuje tego, aby PiS reprezentowało ją w Parlamencie Europejskim – twierdzi parlamentarzysta.

Entuzjastycznie konwencję ocenia poseł Dominik Tarczyński, kandydat do Parlamentu Europejskiego.

- To dla mnie zaszczyt, że mogę być częścią tej drużyny i ubiegać się o mandat eurodeputowanego z listy PiS. Teraz wsiadamy w autokar i jedziemy w Małopolskę oraz województwo świętokrzyskie po zwycięstwo - zapowiada Dominik Tarczyński.

Regionalna konwencja PiS przed wyborami do Parlamentu EuropejskiegoKraków. 19.05.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak mówi wiceminister Anna Krupka, podczas spotkania padło wiele ważnych deklaracji, m.in. dodatek w wysokości 500 zł dla osób dotkniętych niepełnosprawnością, który jest dopiero początkiem zmian, które planuje wprowadzić rząd. Zapewniła przy tym, że tak jak wiele innych obietnic, ta również zostanie spełniona, a Prawo i Sprawiedliwość zdążyło już udowodnić swoją wiarygodność.

Regionalna konwencja PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Na zdjęciu poseł PiS Maria ZubaKraków. 19.05.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Poseł Maria Zuba podkreśla, że ogłoszone podczas konwencji dodatkowe wsparcie dla osób niepełnosprawnych pokazuje, że rząd PiS-u wsłuchuje się w potrzeby Polaków.

- Warto spotykać się z posłami naszego ugrupowania, ponieważ są skuteczni, rozmawiają i pochylają się nad problemami mieszkańców kraju. Każde słowo skierowane do przedstawicieli PiS-u jest ważne i analizowane – zapewnia poseł Maria Zuba.

Regionalna konwencja PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Na zdjęciu senator Krzysztof SłońKraków. 19.05.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

To było niezwykle potrzebne i energetyczne spotkanie z liderami Zjednoczonej Prawicy – tak krakowską konwencję ocenia Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości.

- Z Krakowa popłynął wyraźny sygnał do Polaków, aby w swoich decyzjach nad urną pamiętali o Polsce i naszej pozycji w Europie. Tę właściwą pozycję we Wspólnocie może zapewnić tylko drużyna Prawa i Sprawiedliwości - twierdzi senator.

Krzysztof Słoń, podkreśla, że dla niego bardzo ważnym elementem konwencji była przedstawiona przez premiera Morawieckiego nowa propozycje rozszerzenia Piątki PiS o comiesięczny dodatek w wysokości 500 złotych, który otrzymają osoby niepełnosprawne.

Regionalna konwencja PiS przed wyborami do Parlamentu EuropejskiegoKraków. 19.05.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zdaniem posła Marka Kwitka, podczas dzisiejszej konwencji panowała bardzo dobra atmosfera.

- Mamy znakomitą listę do Parlamentu Europejskiego. Wierzymy w to, że odniesiemy sukces. Cały czas apeluje do mieszkańców wsi i małych miasteczek, aby poszli do wyborów i zdecydowali o przyszłości Polski oraz Europy - powiedział parlamentarzysta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution