101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Biegacze pomogli zebrać pieniądze na ważną terapię dla dzieci

Data publikacji: 19.05.2019 17:28
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Ostrowiec Świętokrzyski. I Bieg Charytatywny Ostrobiec po szczęście

Ostrowiec Świętokrzyski. I Bieg Charytatywny Ostrobiec po szczęście
19.05.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Na ostrowieckim Gutwinie odbył się I Bieg Charytatywny „Ostrobiec po szczęście” zorganizowany przez stowarzyszenie biegaczy OstroBiec i Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczestnicy biegu charytatywnego wsparli budżet placówki.

Zebrane fundusze pozwolą na zorganizowanie dogo i hipoterapii dla dzieci. Magdalena Wykrota-Skóra, dyrektor szkoły zapewnia, że kontakt ze zwierzętami bardzo dzieciom pomaga. Chodzi przede wszystkim o kontynuację dogoterapii. Szkoła nie jest jej w stanie sfinansować sama, pieniądze z subwencji oświatowej nie wystarczą na ten cel.

Dorota Stoltz, właścicielka „Lorda” owczarka podhalańskiego mówi, że jest to zwierzę spokojne i zrelaksowane, idealne dla dzieci. Posiada certyfikat psa dogoterapeuty. Efekty jego pracy są doskonale widoczne.

– Dzieciaki, które są nadpobudliwe, przy zwierzętach się wyciszają. Dla odmiany dzieci, które są cichutkie i wystraszone, dzięki psu nabierają pewności siebie, nawiązują kontakt z terapeutą i innymi dziećmi – mówi Dorota Stoltz.

Stowarzyszenie OstroBiec regularnie współpracuje ze szkołą. Anna Bober, prezes stowarzyszenia podkreśla, że dzieci z tej placówki bardzo często biorą udział w organizowanych na terenie Ostrowca biegach.

– Pracownicy szkoły należą do naszego stowarzyszenia, stąd współpraca jest czymś naturalnym. Dzieci z tej placówki mają też swój klub i startują w maratonach, dlatego warto im pomagać – uważa Anna Bober.

W dzisiejszym biegu charytatywnym udział wzięło około 300 osób.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution