101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dominik Tarczyński: Polacy mają do wyboru dwa światy

Data publikacji: 20.05.2019 08:30 / Data aktualizacji: 20.05.2019 08:45
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Dominik Tarczyński  poseł PiS

Dominik Tarczyński - poseł PiS
20.05.2019 / Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują o tym, jak będzie wyglądać przyszłość Europy jako całości - powiedział na naszej antenie świętokrzyski poseł Dominik Tarczyński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do PE. Jak zaznaczył, Polacy mają do wyboru dwa światy.

- Pierwszy - świat lewicy i lewicowych organizacji, partii, które mówią - chcemy tzw. ubogacenia kulturowego. Pod tym kryje się tak naprawdę wprowadzenie szariatu oraz nielegalna imigracja nazywana uchodźcami. A z drugiej strony mamy świat konserwatywny, mamy Prawo i Sprawiedliwość, które mówi - chcemy chrześcijańskiej Europy, chcemy bezpiecznej Polski, chcemy powrotu do korzeni Unii Europejskiej - mówi gość Radia Kielce.

Dlatego, tak ważne - jak podkreślił - jest pójście na wybory i właściwy wybór.

Dominik Tarczyński pytany o wrażenia po regionalnej konwencji PiS w Krakowie stwierdził, że pokazała ona, jak wielką energię i wiarę w zwycięstwo ma Prawo i Sprawiedliwość.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem, tego, co zobaczyłem wczoraj. To kolejne potwierdzenie, że absolutnie wszystkie ręce na pokład. Polska czeka na to, żeby ją obronić przed zagrożeniem nielegalnej imigracji, która powtarzam, jest fałszywie nazywana pomocą dla uchodźców. To nie są uchodźcy, a nielegalni imigranci. A więc po pierwsze - bezpieczeństwo, a po drugie - budżet. Do tej pory Polska i część krajów nie była traktowana sprawiedliwie, a więc zmiana oblicza Parlamentu Europejskiego, zmiana Komisji Europejskiej i dobry budżet dla Polski - zaznaczył gość Radia Kielce.

Poseł Dominik Tarczyński pytany, czy rząd będzie w stanie zrealizować kolejny projekt, w ramach tzw. Piątki Kaczyńskiego, czyli 500 plus dla osób z orzeczeniem o całkowitej niepełnosprawności powiedział, że rząd realizuje wszystkie zapowiedzi wyborcze.

Gość Radia Kielce skrytykował także zaangażowanie polityczne Donalda Tuska w kraju.

- Łamie on prawo unijne, a jest to wynikiem braku tlenu politycznego - powiedział poseł Tarczyński. 

Kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego podkreślił, że kodeks pracowników unijnych nie pozwala na takie działanie.

Nasz rozmówca wyraził zadowolenie z wyników sondażu pracowni Dobra Opinia, w której PiS wygrywa eurowybory w kraju i naszym okręgu.

- Cieszę, że w tym sondażu zdobywam mandat. Potrzebujemy reprezentanta świętokrzyskiego i wierzę, że tak będzie. Sondaże nigdy nie sugerowały nam co mamy robić, my realizowaliśmy swoją pracę, ale ten trend zadowala - dodał.

Z badań pracowni Dobra Opinia wynika, że w najbliższych wyborach Polska może liczyć na 51 mandatów w Parlamencie Europejskim. Zgodnie z wynikami sondażu 23 z nich przypadnie Prawu i Sprawiedliwości, 22 Koalicji Europejskiej, 4 Wiośnie, a 3 Kukizowi’15. W naszym okręgu wszystkie te partie mogą liczyć na mandaty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution