101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Patryk Jaki domaga się wyjaśnień od Koalicji Europejskiej

Data publikacji: 20.05.2019 10:21 / Data aktualizacji: 21.05.2019 12:59
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Konferencja Patryka Jakiego

Kielce. Konferencja Patryka Jakiego
21.05.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Politycy Platformy i Koalicji Europejskiej milczą w sprawie ustawy 447, ponieważ zaakceptowali deklarację Terezińską z 2009 roku, która zakłada, że można płacić za mienie bezspadkowe. To, że rząd Platformy zaakceptował tą deklarację jest wielkim skandalem - stwierdził podczas konferencji prasowej w Kielcach wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego podkreślał, że politycy PO powinni wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje i przeprosić Polaków za podpisanie szkodliwej deklaracji.

- Niech liderzy Platformy Obywatelskiej wytłumaczą, dlaczego zgodzili się na Deklarację Terezińską? Jest rzeczą oczywistą, że nasz rząd nie będzie płacił żadnych odszkodowań z tytułu roszczeń. Tak długo, jak rządzić będzie Prawo i Sprawiedliwość nie będzie żadnych pieniędzy, ale czy tak samo będzie, jeśli PO wróci do władzy? Czy Platforma będzie chciała realizować deklarację, którą podpisała? Najwyższy czas, aby PO w tej sprawie się określiła. Jest to ważne także dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego i małopolskiego, którzy wielokrotnie podczas moich spotkań zadają pytania właśnie o te kwestie - dodaje.

Podczas spotkania z dziennikarzami Patryk Jaki, pytany był między innymi o sprawę Łukasza Sz., radnego Buska Zdroju, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa policjanta. Jak stwierdził, niektóre media próbują niezgodnie z prawdą powiązać sprawcę tego zdarzenia ze środowiskiem Zjednoczonej Prawicy.

- Od momentu, kiedy ten człowiek zaatakował policjanta, jest dla niego program zero tolerancji. Będzie to dotyczyło każdego bez względu na to, czy jest powiązany z PiS, Platformą, Kukiz’15, czy innym ugrupowaniem. Takie osoby będą wsadzane na wiele lat do więzienia, o czym świadczą działania prokuratury w tym przypadku - zaznaczył.

Dziś jeszcze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki spotka się z mieszkańcami Kielc. początek spotkania o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution