101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Były prezydent poparł Andrzeja Szejnę

Data publikacji: 20.05.2019 11:03 / Data aktualizacji: 20.05.2019 13:42
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Konferencja Aleksandra Kwaśniewskiego

Kielce. Konferencja Aleksandra Kwaśniewskiego
20.05.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski poparł przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Szejnę - szefa SLD w regionie, który ubiega się o mandat europosła z list Koalicji Europejskiej.

Podczas konferencji prasowej na kieleckim Rynku Aleksander Kwaśniewski podkreślił, że ma szczególny sentyment do tego regionu, ponieważ podczas reformy samorządowej za jego kadencji, zabiegał o powstanie województwa świętokrzyskiego.

- Przez lata obserwowałem, jak świętokrzyskie się zmienia i korzysta z tej szansy, jaką otrzymało. Muszę przyznać, że widać ogromną zmianę, która tutaj się dokonała przez ostatnie lata. Jestem za to wdzięczny wszystkim tym, którzy się do tego przyczynili- zaznaczył.

Aleksander Kwaśniewski stwierdził, że kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego jest bardzo zaciekła, a sondaże dla dwóch największych ugrupowań są bardzo wyrównane dlatego, bardzo ważne, aby zmobilizować jak największy elektorat do tego, aby wziąć udział w wyborach. Jak zaznaczył, warto głosować na Koalicję Europejską, ponieważ jest ona gwarancją silnej Europy ze znaczącą pozycją Polski.

Kielce. Konferencja Aleksandra Kwaśniewskiego20.05.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Chcemy, aby Polska była w głównym nurcie europejskim, by liczono się z naszym zdaniem na arenie międzynarodowej. Taką koncepcję przedstawia Koalicja Europejska. Z drugiej strony mamy do czynienia z koncepcją osłabiania integracji europejskiej, czyli w gruncie rzeczy marszu ręka w rękę z Putinem czy Trumpem, którzy nie lubią UE.

Były prezydent zaznaczył, że sam będzie z pewnością głosował na Koalicję Europejską. Aleksander Kwaśniewski podczas spotkania z dziennikarzami komplementował też kandydaturę Andrzeja Szejny. Jak zaznaczył, jest to bardzo dobry polityk, który już posiada doświadczenie pracy w PE.

- Jest osobą rozpoznawalną w środowisku lewicowym w Europie, o czym wiem, ponieważ osobiście spotykaliśmy się na wielu międzynarodowych konferencjach.

Jak podkreśla Andrzej Szejna, poparcie prezydenta Kwaśniewskiego jest dla niego ogromnym zaszczytem.

- Wierzę, że wygramy w tych wyborach, jak również w wyborach jesiennych. Jako Koalicja Europejska idziemy nie tylko po to, aby walczyć o państwo świeckie i nasze interesy w Unii, ale idziemy przede wszystkim po to, aby odsunąć PiS od władzy na jesieni.

Po zakończeniu konferencji prasowej prezydent Aleksander Kwaśniewski udał się na spotkanie ze studentami Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution