101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Seniorzy mogą liczyć na wsparcie

Data publikacji: 20.05.2019 11:58
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Podpisanie umów na wsparcie seniorów i osób niepełnosprawnych dla kilku gmin w Świętokrzyskiem przy udziale Renaty Janik  wicemarszałka województwa świętokrzyskiego oraz Andrzeja Bętkowskiego  marszałka województwa świętokrzyskiego

Podpisanie umów na wsparcie seniorów i osób niepełnosprawnych dla kilku gmin w Świętokrzyskiem przy udziale Renaty Janik - wicemarszałka województwa świętokrzyskiego oraz Andrzeja Bętkowskiego – marszałka województwa świętokrzyskiego
Kielce. 20.05.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Ponad 6,5 miliona złotych trafi do czterech świętokrzyskich gmin na wsparcie działań skierowanych do seniorów. Pieniądze na ten cel otrzymają gminy: Zagnańsk, Baćkowice, Busko-Zdrój i Sandomierz.

Jak informuje Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, dzięki tym środkom np. w gminie Zagnańsk powstanie klub seniora, a w Sandomierzu mieszkania chronione dla kilku osób niesamodzielnych.

- Jesteśmy jednym z województw, które najszybciej się starzeje w Polsce, w związku z tym te pieniądze przeznaczone zostaną na wysokiej jakości usługi opiekuńcze. Bardzo się cieszymy, że cztery gminy będą mogły wesprzeć swoich seniorów - dodała Renata Janik.   

Prawie milion złotych dofinansowania otrzymało Stowarzyszenie Integracja i Rozwój, która na terenie gminy Zagnańsk planuje otworzyć klub seniora dla 110 osób - informuje Paweł Cecuła, prezes organizacji.

- W klubie prowadzić będziemy warsztaty z podnoszenia umiejętności interpersonalnych, warsztaty komputerowe, ale także organizować spotkania z ludźmi nauki, kultury czy lekarzami. Dla seniorów organizować będziemy także zajęcia taneczne, nordic walking, warsztaty filmowe oraz różne wyjazdy integracyjne. Każdy mieszkaniec, który będzie chciał skorzystać z naszej oferty na pewno będzie miał taką możliwość - dodał Paweł Cecuła. 

Z kolei prawie milion dziewięćset tysięcy złotych otrzymała gmina Busko-Zdrój. Anna Kania, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju informuje, że pieniądze te pozwolą m.in. na zwiększenie miejsc w istniejącym klubie seniora, a także na wzbogacenie i urozmaicenie oferty, m.in. o zajęcia sprawnościowe i warsztaty komputerowe.

- Nasi seniorzy są bardzo aktywni, dlatego pieniądze są nam potrzebne. Chcemy dla nich uatrakcyjnić naszą ofertę, a przyznane dofinansowanie z pewnością pomoże. W klubie seniora utworzymy dużo dodatkowych zajęć, warsztatów i szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czy zdrowego stylu życia - dodała Anna Kania. 

Dofinansowanie otrzymała także gmina Baćkowice. Ponad 3,5 miliona złotych przeznaczone będzie na uruchomienie, wyposażenie i działalność Domu Pomocy Społecznej dla 29 osób. Z kolei gmina Sandomierz opieką obejmie 6 osób, które będą przebywać w mieszkaniach chronionych dla osób niesamodzielnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution