101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Marywil” w rękach Agencji Rozwoju Przemysłu. Jaka przyszłość zakładu?

Data publikacji: 20.05.2019 13:39
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Od lewej Krzysztof Szlęzak radny Suchedniowa Piotr Kasperek syndyk masy upadłościowej ZWK Marywil w Suchedniowie Maria Zuba parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości Mirosław Odziemczyk pełnomocnik zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Jan KamojiCzapiński  kierownik sekcji produkcyjnej w Polskiej Agencji  Inwestycji i Handlu Marcin Perz prezes SSE Starachowice

Od lewej: Krzysztof Szlęzak, radny Suchedniowa; Piotr Kasperek, syndyk masy upadłościowej ZWK Marywil w Suchedniowie; Maria Zuba, parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości, Mirosław Odziemczyk, pełnomocnik zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Jan Kamoji-Czapiński, kierownik sekcji produkcyjnej w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu; Marcin Perz, prezes SSE Starachowice
Suchedniów. 27.07.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Agencja Rozwoju Przemysłu odkupiła od syndyka majątek upadłościowy Zakładu Wyrobów Kamionkowych „Marywil” w Suchedniowie. Upadłość przedsiębiorstwa została ogłoszona w 2013 roku. Poseł Maria Zuba poinformowała, że od momentu objęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwość podejmowane były działania mające na celu zagospodarowanie 10-hektarowego terenu. Przed podpisaniem umowy sprzedaży trzeba było m.in. uregulować też prawa własności niektórych działek.

Parlamentarzystka zaznaczyła, że teren jest zaniedbany i część budynków trzeba będzie wyburzyć. Gdyby nie przychylność premiera Mateusza Morawieckiego z pewnością nie doszłoby do zakupu majątku „Marywilu”.

Maria Zuba dodała, że tymczasowo nieruchomością będzie administrować Tarnobrzeska Strefa Ekonomiczna. Docelowo będzie to robić Starachowicka Strefa, ale konieczne jest uporządkowanie jej własności. Na razie część jej udziałów jest w rękach prywatnych. Parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła, że jest to teren atrakcyjny dla przyszłych inwestorów.

- Jest to teren uzbrojony, posiada wszystkie media i bocznicę kolejową. Ich stan jest wprawdzie dość mocno wyeksploatowany, ale dziś można jeszcze z niego korzystać - dodała posłanka.

W działania związane z zakupem majątku ZWK „Marywil” zaangażowani byli również: wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, poseł Krzysztof Lipiec oraz Marcin Perz - prezes Starachowickiej Strefy Ekonomicznej.

Cezary Błach burmistrz Suchedniowa stwierdził, że zakup terenów po byłym „Marywilu”, to duża szansa na rozwój miasta.

- Od wielu lat wyczekujemy zagospodarowania tego terenu i teraz pojawia się szansa dla Suchedniowa. To dla mieszkańców oznacza przede wszystkim miejsca pracy, a dla samej gminy większe wpływy z podatku od nieruchomości. Liczymy na to, że niedługo będziemy cieszyć się w Suchedniowie nowym inwestorem - powiedział burmistrz. 

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution