101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Odszkodowanie za zwolnienie? Była dyrektor złożyła pozew do sądu

Data publikacji: 20.05.2019 14:20
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Urząd Marszałkowski.

Kielce. Urząd Marszałkowski.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Będą negocjacje w kwestii zwolnienia Anny Nocuń, byłej dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Kobieta złożyła pozew do sądu przeciwko byłemu pracodawcy, w którym domaga się odszkodowania w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia.

Dziś strony spotkały się w Sądzie Rejonowym w Kielcach. Sędzia Tomasz Durlej, rzecznik instytucji informuje, że pełnomocnik dyrektor poinformował o istniejącej możliwości ugodowego zakończenia postępowania.

 - Chodzi o to, by zmianie uległ sposób rozwiązania stosunku pracy z wypowiedzenia, na porozumienie stron, przy jednoczesnym wypłaceniu trzymiesięcznej odprawy bez należnych odsetek ustawowych. Na taką ofertę wyraził zgodę pełnomocnik pozwanego, który również widzi możliwość ugodowego zakończenia postępowania - mówi sędzia Tomasz Durlej.

W związku z tym, strony złożyły do sądu zgodny wniosek o odroczenie terminu rozprawy, w celu przeprowadzenia negocjacji. Sąd go uwzględnił i wyznaczył kolejny termin na 10 lipca.

- W zależności od tego, czy strony dojdą do porozumienia postępowanie się zakończy ugodą lub będzie trwało dalej - wyjaśnia sędzia Tomasz Durlej.  

Anna Nocuń z funkcji została odwołana w styczniu tego roku. Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, który wręczył jej zwolnienie, tłumaczył wówczas, że decyzja podyktowana była odmienną koncepcją prowadzenia nadzoru nad placówkami służby zdrowia w regionie.

Zwolniona dyrektorka pełniła funkcję od 2015 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution