101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozpoczynają się kontrole w instytucjach podległych marszałkowi

Data publikacji: 20.05.2019 17:48
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Urzędu Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Urzędu Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Dobiegają końca zmiany związane ze strukturą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, teraz kolej na instytucje podległe marszałkowi. Zostaną w nich przeprowadzone kontrole.

Urząd kończy ogłaszanie ostatnich już konkursów na stanowiska dyrektorskie. Pod koniec minionego tygodnia na stronie instytucji pojawiła się informacja o poszukiwaniu dyrektora departamentu kultury, dziedzictwa narodowego i promocji, lada moment ma pojawić się konkurs na dyrektora departamentu kontroli i audytu. Na rozstrzygnięcie czeka też konkurs na dyrektora gabinetu marszałka; jak już informowaliśmy na to stanowisko wpłynęła jedna kandydatura.

Mariusz Bodo, sekretarz województwa informuje, że teraz rozpocznie się reorganizacja jednostek podległych marszałkowi. Mowa między innymi o Muzeum Wsi Kieleckiej, Wojewódzkim Domu Kultury, Teatrze imienia Stefana Żeromskiego, Świętokrzyskim Zarządzie Dróg.

- Będziemy analizować jednostki pod kątem strukturalnym, sprawdzimy jakość zarządzania. Dowiemy się, czy nie ma czasem przerostu zatrudnienia. Być może czekają nas zmiany kadrowe. Na pewno zmieni się dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim, ponieważ dotychczasowy zrezygnował z pełnienia tej funkcji - mówi. Sekretarz dodaje, że wyniki kontroli powinny być znane w ciągu dwóch najbliższych miesięcy.

Mariusz Bodo nie zaprzecza, że w wyniku kontroli niektórzy dyrektorzy pożegnają się ze stanowiskami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution