101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Powiat kazimierski walczy z żywiołem

Data publikacji: 22.05.2019 14:18 / Data aktualizacji: 22.05.2019 18:57
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kazimierza Wielka. Intensywne opady deszczu spowodowały że zalana została ulica Głowackiego i główne rondo

Kazimierza Wielka. Intensywne opady deszczu spowodowały, że zalana została ulica Głowackiego i główne rondo
Kazimierza Wielka. 22.05.2019 / Fot. Adam Bodzioch / Burmistrz Kazimierzy Wielkiej

Sytuacja w powiecie kazimierskim nadal jest trudna. Opady deszczu nie zanikają. Jak informuje burmistrz Adam Bodzioch, w mieście w ciągu kilku godzin spadło od 150 do 200 litrów na metr kwadratowy.

Przypomnijmy, intensywne opady deszczu spowodowały, że zalana została ulica Głowackiego i główne rondo. Również na Rynku zebrało się sporo wody, która utrudnia przejazd pojazdów.

Drogi wojewódzkie są nadal nieprzejezdne. Nadal wyznaczone są objazdy. Tak więc podróżujący przez Kazimierzę Wielką w kierunku Koszyc, Brzeska, czy Buska nadal mają problem.

Łukasz Madera, zastępca burmistrza Kazimierzy Wielkiej podkreśla, że jest dobrej myśli. Z obserwacji wynika, że wody ani nie ubywa, ani nie przybywa. Jednak, jak zaznacza, sytuacja może się zmienić z minuty na minutę.

Mieszkańcy obawiają się o swój dobytek. Jak mówią, deszcz nie przestaje padać, a poziom wody znacznie się podnosi.

Z uwagi na kryzysową sytuację związaną z powodzią został utworzony sztab kryzysowy. Mieści się w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej. Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, dziś do godziny 21:00 będą tam wydawane gorące posiłki dla osób zaangażowanych w pomoc poszkodowanym.

Kazimierza Wielka. Sztab kryzysowy w związku z ulewami22.05.2019 / Fot. Urząd Miasta i Gminy Skalbmierz / facebook

Podczas obrad sztabu kryzysowego, Jan Nowak starosta powiatu kazimierskiego apelował, aby sytuację we wszystkich gminach powiatu potraktować poważnie, bo żywioł wyrządził wiele szkód. tarosta również w ościennych gminach zwołał posiedzenia na których ostrzegał, że sytuacja jest nadal poważna.

Wszystkie siły OSP i PSP nadal skupione są na Kazimierzy Wielkiej. Cały czas trwają prace przy ulicy Głowackiego, które mają ochronić właścicieli posesji przed zalaniem.

Kazimierza Wielka. Intensywne opady deszczu spowodowały, że zalana została ulica Głowackiego i główne rondoKazimierza Wielka. 22.05.2019 / Fot. Adam Bodzioch / Burmistrz Kazimierzy Wielkiej

Jak z kolei informuje Kamil Włosowicz, zastępca burmistrza Skalbmierza, ulewne deszcze nie szczędziły również dróg, pól na terenie gminy. Podmyta została m.in. droga w Małoszowie. Mieszkańcy również własnymi siłami udrożnili przejazd na krzyżówce na drodze powiatowej w Kózkach. Zamknięty przez jednostkę OSP w Boszczynku został również odcinek drogi gminnej w Bełzowie od remizy w stronę Boszczynka. Wypompowywana jest również woda z zalanych piwnic i podwórek. Jak dodaje, w gminie Skalbmierz również został zwołany i postawiony w stan gotowości Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego.

O godzinie 18.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczęło się spotkanie z gminnymi służbami, przedstawicielami jednostek OSP i sołtysami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution