101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kieleckie uczelnie szykują się do rekrutacji. Sporo nowych kierunków

Data publikacji: 22.05.2019 15:45
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
21.05.2019 / Fot. Radio Kielce

Już w poniedziałek 27 maja rozpocznie się rekrutacja na Politechnice Świętokrzyskiej. Profesor Artur Maciąg, prorektor do spraw studenckich i kształcenia informuje, że na pierwszy rok uczelnia chce przyjąć w sumie ponad 2 tysiące studentów na 19 kierunkach.

Największą nowością jest automatyka i elektrotechnika przemysłowa.

- Mamy już jeden bardzo zbliżony kierunek, czyli automatykę i robotykę, który prowadzimy od lat. Ale zapotrzebowanie na absolwentów takich studiów jest wśród firm ogromne, dlatego postanowiliśmy uruchomić kolejny, o nieco innym zabarwieniu i na innym wydziale - tłumaczy prorektor.

Dodatkowo w Politechnice Świętokrzyskiej pojawi się sześć nowych specjalizacji, między innymi modelowanie informacji o budynku czy inżynieria proekologiczna.

1 czerwca rekrutację rozpoczyna również Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Jak informuje Piotr Burda, rzecznik uczelni na pierwszy rok studiów pierwszego i drugiego stopnia uczelnia chce przyjąć w sumie 3 tysiące 800 żaków. UJK będzie miał kilka nowych kierunków.

- Nowy to logopedia ogólna. Oprócz tego będą duże zmiany w Instytucie Sztuk Pięknych, gdzie powstanie anglojęzyczny kierunek - sztuki piękne. To dlatego, że w tym instytucie kształci się dużo studentów zagranicznych. Sporo nowości planujemy w naszych filiach. W Sandomierzu proponujemy administrację oraz filologię angielską i pedagogikę - informuje Piotr Burda.

Z kolei w filii w Piotrkowie Trybunalskim uruchomiona zostanie administracja w języku angielskim. Nowością na stronie internetowej UJK będzie specjalny kalkulator, dzięki któremu kandydat będzie mógł przeliczyć swoje oceny na punkty potrzebne w rekrutacji i ocenić na jaki kierunek najłatwiej będzie mu się dostać.

Rekrutacja elektroniczna na UJK potrwa do 8 lipca, a 10 lipca uczelnia ogłosi wyniki naboru. Na Politechnice nabór elektroniczny potrwa do 7 lipca, a listy rankingowe uczelnia ogłosi 11 lipca. Później kandydaci będą musieli donieść świadectwa i potwierdzić wolę studiowania na danym kierunku.

Zarówno uniwersytet jak i Politechnika Świętokrzyska planują również rekrutację uzupełniającą na kierunki, gdzie nie udało się wypełnić limitu miejsc. Ten nabór potrwa do końca września.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution