101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Unijne miliony na politykę społeczną

Data publikacji: 22.05.2019 16:58
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu od lewej marszałek Andrzej Bętkowski wicemarszałek Renata Janik i Andrzej Pruś  przewodniczący sejmiku województwa

Na zdjęciu (od lewej): marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik i Andrzej Pruś - przewodniczący sejmiku województwa
22.05.2019 / Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

Ponad 27,5 miliona złotych rozdysponuje urząd marszałkowski na politykę społeczną w regionie. Unijne wsparcie zostanie zagospodarowane między innymi na tworzenie świetlic środowiskowych dla dzieci z problemami wychowawczymi czy też pomoc dla osób bezrobotnych w trudnej sytuacji życiowej.

Jak informuje Renata Janik, wicemarszałek województwa, pod koniec maja urząd marszałkowski ogłosi cztery konkursy, w których będzie można pozyskać pieniądze na takie działania. Pierwszy dotyczy Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska-Kamiennej i Starachowic, drugi obszarów wiejskich. Na pierwszy przeznaczono ponad 4,5 miliona złotych, na drugi prawie 14 milionów złotych.

Wicemarszałek wyjaśnia, że pieniądze trafią na tworzenie nowych świetlic środowiskowych, bądź kontynuację działań już istniejących.

- W ramach świetlic zapewniamy wsparcie całym rodzinom. Odbywa się w nich odrabianie lekcji, rozwijanie pasji. Organizowane są porady psychologiczne, uczestnicy otrzymują podpowiedź, jak znaleźć pracę oraz jak przeżyć różne sytuacje kryzysowe w rodzinie - mówi wicemarszałek.

Kolejny konkurs ma na celu zachęcanie do podjęcia pracy osób bezrobotnych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Ponad 7 milionów złotych zostanie przeznaczonych na wsparcie tych, którzy pozostają na przykład w zakładach aktywności zawodowej, by mogli znaleźć zatrudnienie na otwartym rynku pracy.

Ostatni konkurs to prawie 2 miliony dla osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych. W ramach pomocy można opłacić takim osobom opiekę w małych domach opieki społecznej czy dojazd lekarza do domu.

Nabór wniosków rozpocznie się w czerwcu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution