101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Cieślak zawiesza kampanię, aby pomóc powodzianom

Data publikacji: 22.05.2019 17:23
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Konferencja posła Michała Cieślaka

Kielce. Konferencja posła Michała Cieślaka
22.05.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Poseł Michał Cieślak przerywa swoją kampanię wyborczą w związku z zagrożeniem powodziowym w województwie świętokrzyskim. Kandydat Zjednoczonej Prawicy w okręgu małopolsko-świętokrzyskim podczas specjalnego spotkania z dziennikarzami w Kielcach poinformował, że z uwagi na trudną sytuację zwłaszcza w południowej części regionu zdecydował się, aby w ostatnich dniach kampanii razem z wolontariuszami swojego sztabu wyborczego pomóc poszkodowanym przez żywioł.

- Kampania wyborcza jest ważna, ale ważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców i ludzkie mienie, które teraz trzeba chronić. Dlatego też dziś wezmę udział w sztabie kryzysowym u wojewody, a także sztabach kryzysowych w Staszowie i Kazimierzy Wielkiej, aby zorientować się, jakie są dziś najbardziej pilne potrzeby mieszkańców. W rejony najmocniej dotknięte skieruję wszystkich moich wolontariuszy, którzy dotychczas wspierali mnie w kampanii wyborczej - dodaje. 

Kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego zaznaczył, że jeśli nie zostaną stwierdzone przeciwności prawne, będzie chciał przekazać pozostałe środki ze swojej kampanii wyborczej na pomoc poszkodowanym.

Michał Cieślak zaznaczył, że jest już po rozmowach z pułkownikiem Arturem Barańskim, dowódcą świętokrzyskiego garnizonu WOT, który wyraził gotowość do pomocy w związku z sytuacją zagrożenia powodziowego w województwie.

W związku z sytuacją pogodową w regionie poseł Michał Cieślak odwołał zaplanowaną na dziś konwencję wyborczą w Kielcach, a także jutrzejsze spotkanie z mieszkańcami Tarnowa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution