101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Angielski mają w małym palcu

Data publikacji: 22.05.2019 17:58
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Kielce. Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
22.05.2019 / Fot. ŚCDN / facebook

Znajomością kultury Wielkiej Brytanii oraz mowy Szekspira musieli wykazać się uczniowie biorący udział w IV Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego. W rywalizacji uczestniczyły trzyosobowe drużyny reprezentujące 10 szkół z województwa.

Maja, Gabrysia i Marysia ze Szkoły Podstawowej w Mąchocicach Kapitulnych uważają, że znajomość języka angielskiego jest bardzo potrzebna, a sam konkurs uznały za dość wymagający. Jedno z pytań, które sprawiło problemy, dotyczyło potwora ze Szkocji. Ale sam konkurs oceniają pozytywnie, a język angielski na pewno im się przyda, gdy pojadą z rodzicami za granicę.

Antoś ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Kielcach mówi, że jemu w nauce języka angielskiego bardzo pomaga Internet, zwłaszcza portal Youtube. Znajduje tam dużo ciekawych tekstów.

Ewelina Sokołowska ze Szkoły Podstawowej w Mąchocicach Kapitulnych uważa, że takie sprawdziany języka u młodych ludzi są potrzebne. Jak dodaje, widać coraz większe zainteresowanie angielskim u dzieci. Świadczyć o tym może coraz większa liczba dwujęzycznych szkół w naszym województwie.

- To dobry kierunek, ale trzeba pamiętać, że dzieci, które są odbiorcami takich dwujęzycznych lekcji, muszą znać język angielski dość dobrze. Tylko wtedy przyswoją specjalistyczne pojęcia z matematyki czy geografii - uważa Ewelina Sokołowska.

Organizatorem IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas III było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, które prowadzi też projekt Świętokrzyskie Dwujęzyczne.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution