101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Złote Skarpety” za pracę na rzecz miasta

Data publikacji: 22.05.2019 18:29
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Starachowice. Wręczenie nagród Młodzieżowej Rady Miasta Złota Skarpeta

Starachowice. Wręczenie nagród Młodzieżowej Rady Miasta "Złota Skarpeta"
22.05.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

„Złote Skarpety”, czyli nagrody Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach, trafiły do osób zaangażowanych w pracę na rzecz młodych. Laureatów wyłoniła kapituła złożona z młodzieży. W tym roku przyznane zostały również „Diamentowe Skarpety”, trafiły do osób, które nominowała Młodzieżowa Rada Miasta.

Dominika Chmielewska, przewodnicząca MRM w Starachowicach, wyjaśniła, że jej rówieśnicy chcieli nagrodzić osoby, które im pomagają. Wybrali na to sposób charakterystyczny dla swojego wieku. Skarpeta to element ubioru, który może stać się wyrazem indywidualnych cech osobowości, dlatego jest symbolem nagrody przyznawanej przez młodych starachowiczan. Nominowani to zarówno sami młodzi, którzy pracują na rzecz miasta i okolicy, jak również dorośli, którzy rozumieją i wspierają potrzeby młodzieży.

„Złota Skarpeta” w tym roku trafiła do Dominiki Lipy, która pełni funkcję wiceprzewodniczącej młodzieżowego sejmiku województwa świętokrzyskiego. Jest liderką Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus, organizuje też klub wolontariatu przy Szkole Podstawowej numer 13. Z kolei „Diamentowe Skarpety” trafiły do Agaty Maciąg, która z ramienia Urzędu Miasta opiekuje się MRM, Agnieszki Lasek-Piwarskiej, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury oraz Liliany Jabłko, społecznego opiekuna młodzieży.

Starachowice. Wręczenie nagród Młodzieżowej Rady Miasta "Złota Skarpeta"22.05.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Jak podkreślała sama wyróżniona, Liliana Jabłko, która jest również nauczycielem, jej pasją jest wprowadzanie młodzieży do samorządu. Najpierw dzieje się to poprzez samorząd klasowy i szkolny, później przychodzi czas na poważniejsze zadania. Liliana Jabłko przypomniała też, że w Starachowicach Młodzieżowa Rada Miasta działa od 13 lat, a w pierwszym jej składzie zasiadał prezydent miasta Marek Materek. Wspominając swoją pracę sprzed lat prezydent przypomniał, że była to dla niego szkoła samorządności, podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności za Starachowice.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution