101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przedstawiciele Konfederacji na spotkaniu w Kielcach

Data publikacji: 22.05.2019 21:29
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Spotkanie członków Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy z mieszkańcami. Na zdjęciu od lewej Kamil Kamiński Ernest Michałowski Marek Jakubiak Piotr Liroy Marzec Edyta Wojciechowska Marszałek Dawid Lewicki

Kielce. Spotkanie członków Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy z mieszkańcami. Na zdjęciu (od lewej): Kamil Kamiński, Ernest Michałowski, Marek Jakubiak, Piotr Liroy Marzec, Edyta Wojciechowska- Marszałek, Dawid Lewicki
22.05.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu wyborczym Konfederacji w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. W wydarzeniu uczestniczyli liderzy ugrupowania między innymi poseł Marek Jakubiak, poseł Piotr Liroy Marzec, a także kandydaci Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Przedstawiciele ugrupowania mówili o potrzebie reformy w Unii Europejskiej. Jak stwierdził Marek Jakubiak, założyciel Federacji dla Rzeczpospolitej, która w wyborach do PE startuje z list Konfederacji, Unia Europejska idzie obecnie w kierunku socjalistycznym, co wymaga radykalnej zmiany. Jego zdaniem, w Parlamencie Europejskim do głosu powinny dojść silne ugrupowania prawicowe.

- Większość europosłów musi mieć prawicowy kręgosłup. Zarówno Marine Le Pen, jak również eurosceptyczni posłowie austriaccy są prawicowcami, tylko nie wierzą, że mogą cokolwiek w Europie zmienić. My jesteśmy z urodzenia husarzami, dlatego im trudniejsze zadanie przed nami, im więcej osób mówi, że nie damy rady, tym bardziej jestem przekonany, że będzie odwrotnie- dodaje.

Marek Jakubiak zaznaczył, że w skali całego kraju Konfederacja liczy na zdobycie od czterech do sześciu mandatów.

Zdaniem posła Piotra Liroya Marca, obecnie wielu Polaków może czuć się oszukanych, ponieważ Unia Europejska nie reprezentuje tych wartości, na które wyborcy godzili się w referendum za akcesją do wspólnoty.

- Polska miała gwarancję tego, że będzie suwerennym państwem w Unii, które będzie mogło rywalizować z innymi krajami na zasadach równorzędności w ekonomii, a także swobodnym przepływie handlu. Po wprowadzeniu wielu traktatów unijnych Wspólnota nie jest już tym, co nam obiecywano. Moim zdaniem, główną bolączką Unii jest zbyt wielkie zapatrzenie w komunizm - dodaje.

Konfederację tworzą połączone ugrupowania KORWiN, Ruch Narodowy, Grzegorz Braun, stowarzyszenie Skuteczni posła Piotra Liroya Marca, oraz Federacja dla Rzeczpospolitej Marka Jakubiaka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution