101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Niepełnosprawni starachowiczanie pracują nad własną gazetą

Data publikacji: 22.05.2019 22:19
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Starachowice. Prezentacja czasopisma Niezwyczajni

Starachowice. Prezentacja czasopisma "Niezwyczajni"
22.05.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Niepełnosprawni ze Starachowic będą wydawać swoje czasopismo. Pomysł na powołanie gazety zrodził się w Fundacji Nasze Zdrowie. Jej prezes Agnieszka Polak, informuje, że jednostka skupia się na promowaniu twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Teraz będzie wydawać czasopismo „Niezwyczajni”.

Redakcję tworzy 10 osób, każda z niepełnosprawnością. Tematyka podejmowana w piśmie będzie dotyczyła nie tylko problemów związanych z codziennym funkcjonowaniem w świecie ludzi zdrowych, ale także zainteresowań i pasji niepełnosprawnych.

Krzysztof Korpik opisał swoją wyprawę do Czarnobyla, którą odbył z Jackiem Słowakiem i Stowarzyszeniem Salutem. Jest także współautorem wywiadu z prezydentem Starachowic Markiem Materkiem.

Z kolei Andrzej Pacek opisał swój pobyt w sanatorium w Busku-Zdroju. Przypomina, że przyjaciele mówią o nim „wujek dobra rada”. Zamierza więc w kolejnych numerach pisać artykuły poradnikowe. Chce podpowiadać osobom niepełnosprawnym, jak mogą się ubiegać o pomoc czy dofinansowanie. Żaneta Kiełek zajęła się tematyką prawniczą.

Pomocą techniczną i warsztatami przygotowującymi do edycji pisma zajął się Jarosław Babicki, redaktor naczelny „Tygodnika Starachowickiego”. Jak podkreśla, to dobre pismo, które jest wartościowe pod względem zawartości i szaty graficznej. Odzwierciedla charakter twórców, a podczas pracy członkowie redakcji bardzo szybko podejmowali samodzielnie odpowiedzialność za powstanie gazety.

Pismo będzie oferowane bezpłatnie, chętni będą mogli przekazać jedynie dobrowolną składkę na koszty wydania gazety. Ma być wyłożona w Urzędzie Miasta, starostwie powiatowym, przedsiębiorstwach czy szkołach.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution