101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Czyste powietrze" dotarło do Starachowic

Data publikacji: 23.05.2019 13:03
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Starachowice. Otwarcie oddziału terenowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Starachowice. Otwarcie oddziału terenowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Starachowice. 23.05.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W Starachowicach została otwarta placówka terenowa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To trzeci taki punkt poza Kielcami, dwa pozostałe mieszczą się Opatowie i w Jędrzejowie.

Mają służyć głównie obsłudze programu „czyste powietrze”. Jak przypomniał szef Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach Ryszard Gliwiński, kampania edukacyjna dotarła do różnych grup społecznych. Spotkania i rozmowy bezpośrednie z mieszkańcami odbyły się w każdej gminie,  przeszkoleni zostali także gminni konsultanci.

Informacje na temat programu „Czyste powietrze” zostały przekazane także pracownikom socjalnym. Kolejny etap to otwarcie punktów terenowych. Wszystkie te działania mają na celu jak najszersze dotarcie z informacją do zainteresowanych. Obecnie w województwie świętokrzyskim podpisano umowy na 22 miliony złotych. Ryszard Gliwiński szacuje, że do końca roku może to być już 100 milionów złotych.

Punkt będzie się mieścił w urzędzie miasta przy ulicy Radomskiej. Prezydent Marek Materek  podkreślił, że Starachowice dbają o jakość powietrza. Przypomniał też, że świętokrzyski oddział funduszu ma jedne z najlepszych wyników w kraju. Obecnie to około tysiąca podpisanych umów z beneficjentami programu.

Starachowice. Otwarcie oddziału terenowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejStarachowice. 23.05.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Z oddziału terenowego WFOŚ będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu starachowickiego i innych. Będzie czynny codziennie od 7.30 do 15.30.

Dziś pierwszą umowę podpisało małżeństwo ze Starachowic. Otrzymali 5 tysięcy złotych na wymianę pieca i okna. Jak podkreślali, będzie to duża oszczędność w domowym budżecie, zwłaszcza w kontekście rosnących cen węgla. Dodatkowo ogrzewanie będzie ekologiczne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution