101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Grzegorz Schetyna w Kazimierzy. Deklaruje pomoc mieszkańcom

Data publikacji: 24.05.2019 13:26
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Grzegorz Schetyna w Kazimierzy Wielkiej

Grzegorz Schetyna w Kazimierzy Wielkiej
Kazimierza Wielka. 24.05.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Przewodniczący PO, poseł Grzegorz Schetyna odwiedził dziś Kazimierzę Wielką, która znacznie ucierpiała wskutek obfitych opadów. Towarzyszyli mu prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski oraz Bogdan Wenta prezydent Kielc.

W czasie wizyty przewodniczący PO zadeklarował, że zaangażuje się w pomoc mieszkańcom. Ponadto zaznaczył, że przygotuje akcję solidarnościową polskich samorządów, miast i województw. Jak dodał, dziś Kazimierza jest symbolem miasta, które broni się przed powodzią.

- Ważne, by Kazimierza nie została z tym wszystkim sama. Zależy nam na solidarności, która jest niezwykle ważna między mieszkańcami, miastami, prezydentami, samorządowcami. Polska musi być solidarna. Dlatego takie wsparcie deklarujemy - mówił poseł.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy zaznaczył, że jego wizyta również jest symbolem solidarności. Jak dodaje, celem przyjazdu jest również oszacowanie strat oraz ustalenie konkretnej pomocy.

- Wiemy, jak trudno jest bronić miasta przed powodzią, jeszcze gorzej jak woda opada, kiedy okazuje się, jakie są konkretne straty. Dlatego tak ważna jest solidarność. Złożę również odpowiedni wniosek do Rady Miasta, aby pomoc mogła być natychmiast przydzielona - zaznaczył prezydent.

Adam Bodzioch, burmistrz Kazimierzy Wielkiej nie kryje zadowolenia, że Kazimierza Wielka będzie mieć wsparcie ze strony samorządowców. - Jestem bardzo podbudowany i wdzięczny za takie deklaracje. Sytuacja jest trudna, a każda pomoc jest dla nas cenna - podkreśla.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution