101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kto do Sejmu za Dominika Tarczyńskiego?

Data publikacji: 27.05.2019 11:06
Autor: Radosław Podsiadły , Ewa Pociejowska-Gawęda , Emilia Sitarska , Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Studio Polityczne. Dominik Tarczyński  PiS

Studio Polityczne. Dominik Tarczyński - PiS
05.05.2019 / Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Świętokrzyski poseł Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości zasiądzie w Parlamencie Europejskim. W związku z tym, zwolni się zajmowane przez parlamentarzystę miejsce w Sejmie.

Zgodnie z prawem, mandat obejmie kolejna osoba z listy PiS, która w wyborach parlamentarnych w 2015 roku zdobyła najwyższą liczbę głosów, ale nie dostała się do Sejmu.

Pierwszy w kolejce po mandat jest Piotr Słoka - obecny przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich. W rozmowie z Radiem Kielce, przyznał, że analizuje, czy przyjąć propozycję objęcia funkcji posła. Jak stwierdził, skłania się jednak ku pozostaniu na obecnych stanowiskach. Najistotniejsze są dla niego kwestie rodzinne i zawodowe.

Drugie miejsce wśród kandydatów przypada Andrzejowi Bętkowskiemu, obecnemu marszałkowi województwa. Samorządowiec oddał się do dyspozycji partii, ale sam nie jest przekonany co do tego, czy powinien obejmować mandat.

Kolejny w kolejce jest Paweł Faryna - obecny starosta jędrzejowski. Również on nie wie, czy powinien wyrazić zgodę na ewentualne objęcie mandatu posła. Jak mówi, zdaje sobie sprawę, że jako pierwszy parlamentarzysta z gminy Jędrzejów mógłby wiele zrobić dla swojej małej ojczyzny. Z drugiej strony nie chce zawieść zaufania, którym obdarzyli go wyborcy, powierzając mu miejsce w Radzie Powiatu, a jako starosta widzi przed sobą wiele zadań do wykonania.

Tomasz Staniek, starosta opatowski stwierdził z kolei, że poważnie rozważy propozycję objęcia poselskiego mandatu, jeśli ją otrzyma. Zapewnił przy tym, że decyzja będzie poprzedzona poważnymi rozmowami ze współpracownikami i władzami partii.

Obecna kadencja polskiego parlamentu zakończy się jesienią.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution