101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Centrum chorób płuc powstanie w Czerwonej Górze

Data publikacji: 03.06.2019 15:34
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Na zdjęciu Marek Bogusławski  członek zarządu województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski  marszałek województwa świętokrzyskiego i lek. med. Youssef Sleiman  dyrektor naczelny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze

Na zdjęciu: Marek Bogusławski - członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego i lek. med. Youssef Sleiman - dyrektor naczelny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze
Kielce. 03.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Świętokrzyskie Centrum Chorób Płuc powstanie przy Wojewódzkim Szpitalu w Czerwonej Górze. W ramach inwestycji wybudowany zostanie 5-kondygnacyjny budynek o powierzchni około sześciu tysięcy metrów, który będzie połączony z obecną infrastrukturą szpitala. Dziś podpisano umowę na realizację inwestycji.

Jak mówi Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny w regionie za ochronę zdrowia, to bardzo ważna inicjatywa dla mieszkańców naszego województwa. 

- Wszystko co dotyczy leczenia, polepszenia opieki zdrowotnej i dostępu do świadczeń jest bardzo ważne. Z tego punktu widzenia ta inwestycja jest kluczowa dla mieszkańców naszego regionu - dodaje Marek Bogusławski.

W nowym budynku będą się mieściły dwa oddziały pulmonologiczne, pracownie oraz izba przyjęć.
Jak informuje Youssef Sleiman, dzięki inwestycji o 27 zwiększy się liczba łózek. W sumie będzie miejsce dla ponad 180 chorych.

- Żyjemy coraz dłużej i coraz więcej pacjentów trafia do nas z różnymi schorzeniami płuc. Często w okresie jesienno-zimowym obłożenie łóżek wynosi ponad 110 procent. To niebezpieczna sytuacja, ponieważ zawsze powinno pozostawiać około 20 procent wolnych miejsc na wypadek sytuacji epidemiologicznej - dodał Youssef Sleiman.

Rocznie w szpitalu w Czerwonej Górze z powodu różnych chorób hospitalizowanych jest około 13 tysięcy osób. Budowa Świętokrzyskiego Centrum Chorób Płuc przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze kosztować będzie ponad 22,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego w Kielcach wynosi prawie 18 milionów złotych.

Inwestycja ma się zakończyć w 2021 roku.

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution