101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dyrektorzy zachwyceni. Będą nowe hale i boiska

Data publikacji: 04.06.2019 13:49
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Marszałek województwa Andrzej Bętkowski podpisał umowy na dofinansowanie zadań z konkursu Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej

Marszałek województwa Andrzej Bętkowski podpisał umowy na dofinansowanie zadań z konkursu „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”
Jędrzejów. 04.06.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Budowa boiska przy szkole podstawowej w Rakowie, modernizacja sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Wodzisławiu, a także rozbudowa boiska przy szkole podstawowej w Żelisławicach to tylko niektóre z ważnych inwestycji, jakie realizowane będą w powiatach jędrzejowskim i włoszczowskim.

Marszałek województwa Andrzej Bętkowski podpisał umowy na dofinansowanie zadań z  włodarzami 10 gmin z powiatu jędrzejowskiego i włoszczowskiego. Ma nadzieję, że inwestycje te poprawią infrastrukturę sportową i edukacyjną placówek oraz będą wsparciem finansowych dla  gmin podczas realizowania inwestycji. Podpisano umowy na prawie 5 mln złotych. Każda z zaplanowanych inwestycji otrzymała dofinansowanie w kwocie 500 tys. złotych.

Małgorzata Pytel, dyrektor szkoły podstawowej w Rakowie, stwierdziła, że dla niej i uczniów to bardzo ważny i szczęśliwy dzień, ponieważ o nowe boisko starają się od 7 lat i niestety dotychczas nie udawało się otrzymać dofinansowania. Jak dodała czuje ulgę i radość, że nowe boisko wielofunkcyjne powstanie do końca wakacji przyszłego roku. Jak przypomniała, szkoła nie posiada sali gimnastycznej. - Wreszcie nie będziemy mieli kompleksów, że nie mamy takich warunków, jak w szkołach miejskich - podkreślała dyrektor Pytel.

Jak przypomniał Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa, budowa boisk w Rakowie będzie kosztowała 750 tys. złotych, z czego 500 tys. to dofinansowanie.

Pieniądze otrzymało sześć gmin z powiatu jędrzejowskiego: Jędrzejów, Imielno, Nagłowice, Sędziszów, Słupia Jędrzejowska i Wodzisław oraz Kluczewsko, Krasocin, Radków i Secemin.

W sumie do konkursu „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej” wpłynęły 83 wnioski, z czego zarząd województwa świętokrzyskiego wybrał 63 projekty. Łącznie kwota dofinansowania z pieniędzy unijnych oraz z budżetu państwa wyniesie prawie 32 miliony złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution