101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyremontowane oddziały, nowy sprzęt. Szpital zmienia się na lepsze

Data publikacji: 05.06.2019 17:41
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek nadzoruje zakończone inwestycje w szpitalu

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek nadzoruje zakończone inwestycje w szpitalu
Ostrowiec Św.. 05.06.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W ostrowieckim szpitalu działają już świeżo wyremontowana neurologia oraz sterylizatornia. Wkrótce zakończą się też prace w pomieszczeniach dla przywożonych do lecznicy osób pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających. Nowe, ważne dla szpitala miejsca obejrzała m.in. wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Jak podkreślała starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, do lecznicy trafiło w ubiegłym roku 800 tysięcy złotych, pochodzące z rezerwy budżetu województwa. Trwała walka o to, aby wydłużyć termin realizacji inwestycji i dzięki przychylności wojewody udało się go przesunąć na koniec marca.

Wojewoda Agata Wojtyszek podkreśliła, że rząd PiS, który reprezentuje, widzi ogromne potrzeby szpitali, dlatego przekazuje środki, jeśli jest taka możliwość i stara się pomagać. Przypomina także, że w ubiegłym roku szpitalowi przekazane zostały jeszcze inne, znaczne środki na zakup sprzętu. To ponad milion 700 tysięcy złotych.

- To pieniądze, za które zakupione zostały niezbędne sprzęty na szpitalny oddział ratunkowy. Wśród nich nowy stół do operacji ortopedycznych. Stary był tak zużyty, że pacjent podczas zabiegu spadł z tego stołu - mówiła Agata Wojtyszek.

Wojewoda podkreśliła, że pieniądze w budżecie na remont neurologii i sterylizatorni oraz budowę pawilonu dla osób nietrzeźwych znalazły się dzięki pracy ostrowieckich parlamentarzystów.

Poseł Andrzej Kryj powiedział, że wraz z senatorem Jarosławem Rusieckim złożyli poprawkę w budżecie.

- Było to wynikiem tego, że doskonale znaliśmy potrzeby i wiedzieliśmy, z jakimi problemami borykają się pracownicy i pacjenci - mówił Andrzej Kryj.

Senator Jarosław Rusiecki stwierdził, że sytuacja szpitala jest trudna, ale to wspólne dobro, o które trzeba dbać także razem. Poprawka regionalna jest odpowiedzią na lokalne potrzeby. W tym roku rząd ma zamiar przeznaczyć 100 miliardów złotych na rozwój służby zdrowia w kraju.

- Nigdy wcześniej takich wydatków nie było. Co więcej, ostrowiecki szpital jest w czołówce czterech szpitali w województwie, które mają podwyższony poziom finansowania, poprzez zwiększenie punktów na oddziałach internistycznych i chirurgicznych. Jest to kwota ponad 2 milionów złotych - informuje senator.

Senator Jarosław Rusiecki zachęca samorządy do dobrej współpracy z parlamentarzystami i wojewodą, aby zdobywać w dalszym ciągu pieniądze na rozwój różnych dziedzin.

Na wyremontowanej neurologii są 33 łóżka, w środę wszystkie były zajęte. Pracownicy sterylizatorni najbardziej cieszą się z klimatyzacji, która pozwala normalnie pracować.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution