Kielczanki piąte w Polsce i trzecie w kategorii uniwersytetów

Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Na zdjęciu Dominika Więckowska z piłką

Na zdjęciu: Dominika Więckowska (z piłką)

Piłkarki ręczne Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, zajęły piąte miejsce w zakończonym w Krakowie, finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Podopieczne Tomasza Błaszkiewicza sięgnęły po brązowy medal w kategorii uniwersytetów.

W pierwszym meczu o miejsca 5 – 8 kieleckie akademiczki pokonały w niedzielę Politechnikę Gdańską 23:14 (11:6). W spotkaniu decydującym o lokacie w klasyfikacji generalnej mistrzostw, szczypiornistki ze stolicy regionu świętokrzyskiego, wygrały z AWF Warszawa 23:18 (13:11).

– Jechałyśmy do Krakowa z trochę większymi apetytami, licząc na wyższe miejsce w klasyfikacji ogólnej. Cieszymy się jednak, że w tym historycznym występie udało nam się zdobyć medal. Był to trudny dla nas okres, bo większość zawodniczek ma za sobą ciężki sezon. Sił czasami brakowało, ale była to super przygoda – powiedział rozgrywająca kieleckiej drużyny Dominika Więckowska.

Dla Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, to pierwszy medal Akademickich Mistrzostw Polski zdobyty przez piłkarki ręczne.

Mistrzyniami kraju zostały szczypiornistki AWF Katowice, które w finale wygrały z UMCS Lublin 20:16 (11:7).