101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Danuta Papaj zastępcą prezydenta Kielc

Data publikacji: 10.06.2019 11:49 / Data aktualizacji: 10.06.2019 15:31
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konferencja prasowa w ratuszu. Na zdjęciu Danuta Papaj  zastępca prezydenta Kielc Bogdan Wenta  prezydent Kielc Arkadiusz Kubiec   zastępca prezydenta Kielc

Konferencja prasowa w ratuszu. Na zdjęciu: Danuta Papaj - zastępca prezydenta Kielc, Bogdan Wenta - prezydent Kielc, Arkadiusz Kubiec - zastępca prezydenta Kielc
Kielce. 10.06.2019 / Fot. Urząd Miasta Kielce

Danuta Papaj, pełnomocnik Bogdana Wenty została powołana na stanowisko zastępcy prezydenta Kielc. Będzie odpowiedzialna za sprawy, związane z przedsiębiorczością i za wydziały zajmujące się między innymi szukaniem nowych inwestorów.

- Dziękuję prezydentowi za obdarzenie mnie zaufaniem. Moim zadaniem będzie wspomagać sferę przedsiębiorczą, począwszy od gospodarki nieruchomościami, geodezję, wydział komunikacji społecznej i przedsiębiorczości. Korzystając z własnych doświadczeń, wspólnie z przedsiębiorcami będziemy chcieli wprowadzić nowe rozwiązania, które będą mogły wspomóc miasto w jego rozwoju - mówi Danuta Papaj.

Jak informowaliśmy, po objęciu funkcji zastępcy prezydenta Danuta Papaj będzie musiała złożyć mandat radnej w sejmiku województwa.

- Mieliśmy okazję spotkać się z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim. Poinformowałam go, że będę zrzekać się mandatu. Ten mandat przejdzie do Grzegorza Świercza, który był kolejny w liczbie uzyskanych głosów z listy Projektu Świętokrzyskie - dodała Danuta Papaj.

Danuta Papaj jest także zmuszona do zamknięcia prowadzonych przez siebie działalności gospodarczych. Zapewniła, że to się już stało.

To nie jedyne zmiany kadrowe, do jakich dojdzie w ciągu najbliższych dni. Rozstrzygnięty ma być konkurs na stanowisko sekretarza miasta. Wszystko wskazuje na to, że funkcję obejmie były wójt Zagnańska Szczepan Skorupski.

Natomiast dyrektorem wydziału administracyjnego zostanie najpewniej Bożena Szczypiór, rekomendowana na to stanowisko przez komisję konkursową. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Bożena Szczypiór od 2010 roku była burmistrzem Kazimierzy Wielkiej, wójtem Piekoszowa, prezydentem Starachowic, a także wójtem Wodzisławia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution