101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bezpłatne badania w Sandomierzu

Data publikacji: 11.06.2019 13:54
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 08.03.2019 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

W Sandomierzu trwają zapisy na bezpłatne badania i wizyty u lekarzy różnych specjalizacji. Będzie to możliwe w najbliższą sobotę 15 czerwca.

Urząd Miejski organizuje wtedy akcję "Sandomierska Sobota ze Zdrowiem”. W tym dniu część pomieszczeń w magistracie zamieni się na gabinety lekarskie. Oprócz tego w kilku przychodniach będą wykonywane badania.

Na przykład w Centrum Medycznym Rokitek można będzie zrobić badania ginekologiczne, uzyskać poradę psychiatry oraz wykonać badanie słuchu. W przychodni "Zdrowie” wykonywane będzie USG tarczycy. W budynku Urzędu Miejskiego przyjmować będzie neurolog i dermatolog. Będą też porady fizjoterapeuty i dietetyka. W ramach soboty ze zdrowiem, zainteresowani wykonają pełną morfologię, a Szpital Specjalistyczny św. Ducha prowadzić będzie akcję profilaktyczną dotyczącą cukrzycy.

Można będzie zmierzyć sobie poziom cukru we krewi oraz ciśnienie. Jak powiedział burmistrz Marcin Marzec, Sandomierska Sobota ze Zdrowiem to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, aby ułatwić im dostęp do lekarzy z różnych dziedzin, bez kolejki i bez skierowania. Dodał, że profilaktyka jest bardzo ważna, a tego typu akcja ma na celu także i to, aby dbać o zdrowie i kontrolować jego stan.

Osoby, które chcą skorzystać z Sandomierskiej Soboty ze Zdrowiem znajdą pełną informację na temat rejestracji na stronie internetowej Sandomierza.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution