101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W ŚCO z powodu pożaru ewakuowali pacjentów

Data publikacji: 11.06.2019 15:08
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Ćwiczenia służb ratowniczych w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Kielce. Ćwiczenia służb ratowniczych w Świętokrzyskim Centrum Onkologii
Kielce. 11.06.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach obyły się ćwiczenia służb ratowniczych. Według scenariusza w szpitalu na trzecim piętrze, w jednym z pomieszczeń wybuchł pożar. W pracach ratowniczych pomagała policja.

Jak informuje dowódca akcji, aspirant sztabowy Michał Seweryn z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Kielcach, na miejsce zdarzenia wysłano dwa zastępy straży pożarnej.

- Akcja przebiegała bardzo sprawnie. Nasze działania polegały na zlokalizowaniu miejsca pożaru. Personel szpitala sprawnie przeprowadził ewakuację pacjentów. Wszyscy zostali przetransportowani w bezpieczne miejsce. Dwie osoby zostały ewakuowane przy pomocy drabiny mechanicznej i zostały zwiezione na dół - dodał Michał Seweryński.

Kielce. Ćwiczenia służb ratowniczych w Świętokrzyskim Centrum OnkologiiKielce. 11.06.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Jak informuje Wojciech Cedro, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, taka akcja to nie tylko możliwość poznania przez strażaków obiektu, ale również możliwość przećwiczenia ewakuacji przez personel szpitala.

- Ćwiczenia służb ratowniczych prowadzone są zarówno w poradniach, jak i na oddziałach. Chodzi o to, aby sprawdzić w jaki sposób zachowuje się personel, pacjenci i wypracować jak najlepsze rozwiązania ewakuacji w przypadku faktycznego zagrożenia - dodał Wojciech Cedro.

Kielce. Ćwiczenia służb ratowniczych w Świętokrzyskim Centrum OnkologiiKielce. 11.06.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Ćwiczenia przeciwpożarowe i ewakuacyjne w szpitalach muszą odbywać się raz w roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution