101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Hiszpańskie klimaty w kieleckiej szkole

Data publikacji: 11.06.2019 17:38
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Flamenco i filmy hiszpańskie w kieleckim Plastyku

Flamenco i filmy hiszpańskie w kieleckim Plastyku
Kielce. 11.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Flamenco, Don Kichot i inne hiszpańskie akcenty uatrakcyjniły tegoroczne Święto Szkoły w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. Nie zabrakło też wzywań artystycznych. W zabawie uczestniczyły uczennice zaprzyjaźnionej hiszpańskiej szkoły artystycznej Escuela de arte de Granada.

O to, by bawiły się dobrze, zadbali uczniowie kieleckiego "Plastyka". Zosia Jung, uczennica drugiej klasy mówi, że atrakcje były połączone z doskonaleniem swojej wiedzy na tematy artystyczne.

- Mamy różne zajęcia pozwalające przybliżyć kulturę Hiszpanii. Tworzymy plakaty zachęcające do odwiedzenia tego kraju. Prezentujemy hiszpańską technikę estofasdo, którą zajmuje się nasza specjalizacja technik malarskich i pozłotniczych - mówi Zosia Jung.

Elena Pleguezuelos Alcalá z Granady i jej dwie koleżanki z Hiszpanii przygotowały łamańce językowe w swoim języku, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie „Plastyka”. Ale i one stanęły przed wyzwaniem. Musiały przeczytać tekst piosenki zespołu De Press pod tytułem „Bo jo cię kochom”. Jak mówi Elena, nie było to łatwe.

Maria Kowalczyk, dyrektor „Plastyka” podkreśla, że jej placówka od lat świetnie współpracuje z hiszpańskimi szkołami artystycznymi. Uczniowie z Kielc jeżdżą na przykład do Granady, a Hiszpanie przyjeżdżają do Polski. Kieleccy nauczyciele prowadzili nawet zajęcia z zakresu tkaniny artystycznej w Hiszpanii. Święto Szkoły miało być podkreśleniem tej współpracy. Co więcej, w najbliższym czasie grupa uczniów kieleckiego „Plastyka” wybiera się do Hiszpanii, żeby tam poznawać tradycyjne techniki artystyczne.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution