101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kieleckie skrzyżowania bez sekundników

Data publikacji: 11.06.2019 18:23
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Skrzyżowanie ulic Jesionowej Warszawskiej i Świętokrzyskiej

Kielce. Skrzyżowanie ulic Jesionowej, Warszawskiej i Świętokrzyskiej
Kielce. 07.06.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nie będzie elektronicznych wyświetlaczy na kieleckich skrzyżowaniach, informujących, ile czasu pozostało do zmiany świateł. Interpelację w tej sprawie złożył Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg tłumaczy, że pomysł zamontowania tzw. „sekundników” ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Z kilkumiesięcznych eksperymentalnych badań wykonanych w 2014 roku przez MZD w Grudziądzu wynika, że po zastosowaniu wyświetlacza znacznie wzrosła liczba pojazdów przekraczających dopuszczalną prędkość oraz opuszczających skrzyżowanie na czerwonym świetlne. Ponadto „sekundniki" mogą współpracować wyłącznie z sygnalizacją stałoczasową, a w Kielcach znaczna większość, to sygnalizacje akomodacyjne, czyli dostosowujące się do natężeń ruchu. Docelowo po wprowadzeniu inteligentnego systemu transportowego ITS w mieście wszystkie sygnalizacje świetlne będą dostosowywać się do panującego ruchu.

Kamil Suchański złożył również interpelację, dotyczącą zwiększenia liczby miejsc parkingowych w centrum miasta. W odpowiedzi napisano, że przedstawione propozycje zostaną przeanalizowane. „Jeżeli dodatkowe miejsca parkingowe będą mogły zostać wyznaczone w sposób bezpieczny, zostaną przeze mnie zaakceptowane poprzez odpowiednie zmiany w organizacji ruchu drogowego”- czytamy w odpowiedzi prezydenta Bogdana Wenty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution