101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Na otwarcie letnich basenów na Rawszczyźnie jeszcze poczekamy

Data publikacji: 11.06.2019 18:44
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Zewnętrzne baseny letnie na Rawszczyźnie

Zewnętrzne baseny letnie na Rawszczyźnie
Ostrowiec Św.. 11.06.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Otwarte w ubiegłym roku letnie baseny na ostrowieckiej Rawszczyźnie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W lipcu i sierpniu sprzedano ponad 55 tysięcy biletów. Jak informuje prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński, zakończył się drugi etap budowy otwartych basenów.

W ostatnim czasie powstały przebieralnie dla wypoczywających. Jest także osobne pomieszczenie dla matek z dziećmi. W przebieralniach znajdują się: prysznice, umywalki i toalety, a także szafki.

- 652 metry kwadratowe, cztery przebieralnie, powstała nowa pergola od strony rzeki Kamiennej - mówi prezydent. Jest przekonany, że sezon 2019 pobije ubiegłoroczną frekwencję.

Na terenie "Rawki" znajdują się: głębszy basen, sztuczna rzeka, brodzik, strefa z łóżkami wodnymi oraz dwie zjeżdżalnie. Dodatkowo wybudowano mostek, który usprawni przechodzenie z jednej strony basenu na drugą.

Ostrowczanie z niecierpliwością czekają na udostępnienie letnich basenów. Mimo coraz wyższych temperatur, urząd miasta oficjalne ich otwarcie zaplanował dopiero na 21 czerwca o godzinie 10.00. Jak mówi Piotr Węglewicz, dyrektor ostrowieckiego MOSiR-u, wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia niezbędnych badań. Jak dodaje, woda w basenach jest już od pierwszych dni czerwca, ale przed rozpoczęciem sezonu konieczne są badania, pierwsze próbki pobrano w ubiegłym roku. Ponadto wykonywane są badania na obecność legionellozy, na które czeka się ok. 10 dni.

Bilety zdrożeją. Jak mówi Piotr Węglewicz, spowodowały to podwyżki cen za energię elektryczną. W związku z tym bilet normalny będzie kosztował 12 złotych, ulgowy 10 złotych, a wypożyczenie leżaka 12 złotych. Z kolei na basenach krytych bilet będzie droższy o złotówkę. Przez całe lato baseny na Rawszczyźnie czynne będą w godzinach od 10 do 19.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution