101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wapiennikowa na ukończeniu. Brakuje tylko... koszy przy przystankach

Data publikacji: 12.06.2019 12:02
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Brak koszy przy nowych przystankach na ulicy Wapiennikowej

Brak koszy przy nowych przystankach na ulicy Wapiennikowej
Kielce. 12.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Dwa i pół miesiąca przed terminem zakończona zostanie przebudowa ulicy Wapiennikowej w Kielcach. Zgodnie z umową wykonawca powinien zakończyć inwestycję do końca sierpnia. Firma Strabag wyprzedziła jednak harmonogram prac i od przyszłego tygodnia powinny się rozpocząć odbiory techniczne - poinformował Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.  

- Obecnie prowadzone są już prace wykończeniowe. Mamy sygnały, że w przyszłym tygodniu wykonawca zamierza zgłosić inwestycję do odbioru, co oznacza, że będzie to dwa i pół miesiąca przed planowanym terminem - zaznaczył Jarosław Skrzydło.

W ramach inwestycji wykonano sieć kanalizacyjną i wodociągową, oświetlenie, chodniki, ścieżki rowerowe. Powstało również rondo turbinowe na przecięciu ulicy Wapiennikowej i Kochanowskiego, rozbudowano też skrzyżowanie ulicy Ściegiennego z Husarską. Inwestycja przewidywała również przebudowę skrzyżowań z ulicami: Dymińską, Barwinek, Paska, Kochanowskiego, Skalistą, Emilii Plater, Mahometańską, Chodkiewicza.

Wybudowano również nowe przystanki, ale przez kilka miesięcy nie ustawiono koszy. Jarosław Skrzydło dodał, że od czwartku będą montowane.

- Nie wszystkie elementy na tej inwestycji są jeszcze zamontowane. Nie ma jeszcze stojaków rowerowych, które będą ustawiane w najbliższym czasie. To samo dotyczy koszy. Oczekiwaliśmy na zamówienie, ale dostawa już dotarła i w ciągu kilku dni cała operacja zostanie zakończona - powiedział Jarosław Skrzydło.

Koszt tej inwestycji to ponad 28,5 miliona złotych, z czego 85 procent to dofinansowanie unijne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution