101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kosiba trenuje w Kleszczowie z kadrą U-21

Data publikacji: 12.06.2019 13:41
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze
Kamil Kosiba

Kamil Kosiba
Fot. Buskowianka Kielce / facebook

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 21 rozpoczęła jeden z ostatnich etapów przygotowań do mistrzostw świata juniorów, które odbędą się w drugiej połowie lipca w Bahrajnie. Na zgrupowaniu w Kleszczowie koło Bełchatowa pilnie trenuje 15 zawodników, a wśród nich jest przyjmujący KPS Kielce Kamil Kosiba. Asystentem trenera Michała Bąkiewicza jest były szkoleniowiec kieleckiego zespołu Mateusz Grabda.

- Za nami dwa bardzo ciężkie obozy w Zakopanem i Spale, gdzie pracowaliśmy nad wytrzymałością i siłą ogólną. Teraz treningi są już ciekawsze i dla zawodników i dla sztabu szkoleniowego. Rozpoczęliśmy „stałe fragmenty gry”, czyli zajęcia w „szóstkach” na parkiecie. Będzie to materiał do analizy i ewentualnej poprawy ustawień - powiedział Radiu Kielce Mateusz Grabda.

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 21. Kamil Kosiba (piąty z lewej w górnym rzędzie), Mateusz Grabda (drugi z prawej w dolnym rzędzie)Fot. PZPS

Od poniedziałku kadra U21 rozpoczyna mecze kontrolne. „Biało-czerwoni” w Spale zmierzą się z wicemistrzem Europy, reprezentacją Czech. Później wyjazd nad morze do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Tam sparingpartnerem będzie drużyna Egiptu.

Na mistrzostwach świata w Bahrajnie Polacy zagrają w grupie D. Ich rywalami będą Brazylia, Kanada i Włochy. Przypomnijmy, że „biało-czerwoni” bronią mistrzowskiego tytułu wywalczonego dwa lata temu w Brnie, gdzie w finale pokonali reprezentację Kuby 3:0.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution