101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Moniuszko ze ścinków. Kolejna edycja konkursu "Recykling na miarę"

Data publikacji: 12.06.2019 14:14
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Konkurs plastyczny Recykling na miarę

Kielce. Konkurs plastyczny „Recykling na miarę"
Kielce. 12.06.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Jak połączyć ideę recyklingu z upamiętnieniem wybitnego polskiego kompozytora? Uczniowie świętokrzyskich szkół podstawowych udowodnili, że to możliwe. Na konkurs plastyczny "Recykling na miarę", poświęcony Stanisławowi Moniuszce wpłynęły prace przygotowane przez dzieci z 30 placówek.

Jak informuje Grażyna Jarosz, prezes fundacji Vive Serce Dzieciom, zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej z odpadków materiałów, tasiemek, czy guzików.

- Chcemy promować ochronę środowiska, które jest niestety coraz bardziej niszczone przez człowieka. Mam nadzieję, że im więcej będziemy podejmowali tego typu inicjatyw, tym w społeczeństwie będzie większa odpowiedzialność za planetę - dodała Grażyna Jarosz.

W konkursie udział wzięła m.in. Emilia Kwiecień ze Szkoły Podstawowej nr 39 im. Stanisława Moniuszki w Kielcach.

- Wzięłam udział w konkursie, ponieważ bliska mi jest tematyka ochrony środowiska. Bardzo lubię tworzyć prace plastyczne z różnych tekstyliów. Moja praca przedstawia wszystkie najważniejsze dzieła Stanisława Moniuszki i postać tego kompozytora - mówiła uczennica.

Jury konkursu przyznało 12 równorzędnych wyróżnień w wysokości 150 złotych dla uczniów i 300 złotych dla szkół, do których uczęszczają nagrodzeni.

Organizatorem konkursu była Fundacja Vive Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, a współorganizatorem Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution