101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Modernizacje dróg w Kielcach. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Data publikacji: 12.06.2019 17:52
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Rozbudowa ulicy Olszewskiego w kierunku Witosa i Zagnańskiej

Kielce. Rozbudowa ulicy Olszewskiego w kierunku Witosa i Zagnańskiej
29.05.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozpoczęły się kolejne prace przy przebudowie ulic: Witosa, Zagnańskiej i   Szybowcowej w Kielcach. Wykonawca frezuje nawierzchnię na ulicy Szybowcowej. Z tego powodu, wprowadzony został ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia najpewniej potrwają przez 3 miesiące.

Jak informuje Jarosław Skrzydło z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, wykonawca zapowiedział już prowadzenie prac w rejonie skrzyżowania Szybowcowej i Radomskiej.

- Będzie tam budowane połączenie z nową ulicą, nazwaną roboczo „Nowoszybowcową”, do skrzyżowania Szybowcowa - Radomska. W przyszłości będzie się tam znajdować m. in. pętla autobusowa - mówi rzecznik.

Na etapie zatwierdzenia są już plany kolejnych ograniczeń ruchu, m. in. na skrzyżowaniu Zagnańskiej i Witosa. Tam zostanie wprowadzony ruch okrężny i wyłączona będzie sygnalizacja świetlna. Zapowiadane są także prace przy budowie jezdni wschodniej ul. Zagnańskiej przy cmentarzu Na Piaskach.

Od maja zamknięty jest także fragment ulicy Zagnańskiej od skrzyżowania z Witosa. Rozbudowa ulic ma usprawnić komunikację w północnej części Kielc. Po remoncie Zagnańska będzie dwujezdniowa od węzła Skrzetle do Witosa, a dalej do granic miasta droga pozostanie bez zmian. Z kolei Witosa jest projektowana jako dwujezdniowa między ulicami Zagnańską i Karczunek.

Kolejnym istotnym krokiem w budowaniu spójnego systemu komunikacyjnego w północnej części miasta będzie przedłużenie ulicy Olszewskiego. Trwa rozbudowa tej ulicy w kierunku północnym.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution