101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kącik wędrującej książki w Jędrzejowie

Data publikacji: 12.06.2019 18:41
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kącik wędrującej książki

„Kącik wędrującej książki”
Jędrzejów. 12.06.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Na dziedzińcu Muzeum im. Przypkowskich z inicjatywy Jędrzejowskiej Galerii na Szlaku i Biblioteki Pedagogicznej powstał „Kącik wędrującej książki”. Zaaranżowany został tuż pod pawilonem wystawowym, gdzie w zacienionym miejscu umieszczone są odnowione półki, podarowane przez dyrektora muzeum Jana Przypkowskiego. Wyeksponowano na nich książki.

Jak mówi Gena Rosołowska, prezes Stowarzyszenia Jędrzejowska Galeria na Szlaku - kącik ma propagować czytelnictwo, dlatego będzie można na miejscu czytać książki, zabrać do domu oraz przynosić swoje, którymi będziemy chcieli podzielić się z innymi czytelnikami. „Kącik wędrującej książki” jest również miejscem, gdzie będą się odbywały warsztaty związane z czytelnictwem, konkursy oraz spotkania z pisarzami.

Jak poinformowała Jadwiga Sosnowska, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jędrzejowie - w ciągu 4 lat, to już 11 półka bookcrossingowa, jaką zorganizowała książnica. „Kąciki wędrującej książki” powstały m.in. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, w Środowiskowym Hufcu Pracy i Ośrodku Pomocy Społecznej. Od 2006 roku czytelnictwo drastycznie spadło, dlatego wszelkie inicjatywy, promujące czytanie książek są bardzo potrzebne. Chcemy, aby w takim codziennym zabieganiu mieszkańcy Jędrzejowa przystanęli i odpoczęli z książką, w wyjątkowym miejscu, jakim jest Muzeum im. Przypkowskich - dodała.

Bogusława Wypych, wiceprezes Stowarzyszenia Jędrzejowska Galeria na Szlaku ma nadzieję, że „Kącik wędrującej książki” będzie miejscem dla każdego, ponieważ znajdą się w nim książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wierzy, że z takiej formy skorzystają przede wszystkim seniorzy, którzy czasu wolnego mają bardzo dużo.

„Kącik wędrującej książki” na dziedzińcu Muzeum im. Przypkowskich czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 21.00.

Książki w ramach bookcrossingu „wędrują” w 132 krajach. Na świecie w sumie w obiegu jest 12 mln 860 woluminów. Natomiast w Polsce jest 315 tysięcy wędrujących książek, z których korzysta 61 i pół tysiąca czytelników.

„Kącik wędrującej książki”Jędrzejów. 12.06.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution