101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Małogoszcz świętuje. Mnóstwo atrakcji dla każdego

Data publikacji: 15.06.2019 18:38
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Małogoszcz. Dni Małogoszcza

Małogoszcz. Dni Małogoszcza
Małogoszcz. 15.06.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Festiwal kolorów, mobilne miasteczko ruchu drogowego, alkogoogle i wielobój siłowy - to niektóre atrakcje przygotowane z okazji Dni Małogoszcza.

Jak mówi Mariusz Piotrowski, burmistrz Małogoszcza, zdecydowano się na miasteczko ruchu drogowego, aby tuż przed wakacjami najmłodszym mieszkańcom przypomnieć podstawowe zasady ruchu drogowego.

- Bezpieczeństwo mieszkańców gminy Małogoszcz jest najważniejsze, dlatego warto w nie inwestować i cały czas przypominać o bezpiecznym zachowaniu się zarówno na drodze jak i w wodzie - podkreślał burmistrz Piotrowski.

Festyn jest także doskonałą okazją do promocji i prezentacji rodzimych artystów. Dlatego na scenie na stadionie MKS „Wierna” zaprezentowały się przedszkolaki, uczniowie z miasta i gminy Małogoszcz, podopieczni Domu Kultury w Małogoszczu, Orkiestra Dęta, Zespół Śpiewaczy „Bochenianki”, Zespół Pieśni i Tańca Domu Kultury w Małogoszczu. Jak mówi Zbigniew Tracz, dyrektor Domu Kultury, Dni Małogoszcza to najlepszy czas, aby pokazać i pochwalić się uzdolnionymi mieszkańcami gminy. 

Wśród lokalnych małych artystów prezentowały się m.in. przedszkolami ze Złotnik. Wiktoria i Madzia nie kryły swojego zachwytu, że miały okazje wystąpić na tak dużej scenie. Również bardzo zadowolone były ich mamy Barbara i Beata, które podkreślały, że po takim występie nie będą miały już tremy. Jak dodały Dni Małogoszcza to bardzo dobra okazja, aby mieszkańcy gminy się zintegrowali i spotkali się w jednym miejscu.

Z okazji Dni Małogoszcza o godz. 20 wystąpi zespół BACIARY. Zwieńczeniem wieczoru będzie pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna pod gwiazdami, która potrwa do północy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution