101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
WAKACJE 2019 Z RADIEM KIELCE

Smaki świata, niesamowita podróż do krainy bajek i wspaniałe festyny dla dzieci z całego regionu, czyli wakacje 2019 z Radiem Kielce.

Nie trzeba ruszać się z domu, aby posmakować lata z różnych zakątków świata. Wspólnie z kucharzami przygotowujemy smaczne potrawy charakterystyczne dla wybranych krajów. Do tego opowieści, anegdotki i inne smaczki Europy czy Azji. 10 krajów na 10 tygodni wakacji. STACJA WAKACJE - SMAKUJ LATO / ŚNIADANIE W OGRODZIE [CZYTAJ WIĘCEJ]

Ale w wakacje jest nie nie tylko smacznie. Jest też bajkowo. W czwartki i piątki przenosimy się w świat Kopciuszka, Rumcajsa i Misia Uszatka. Podążając śladami bajek z dzieciństwa odwiedzamy studia filmowe, gdzie powstawał „Wilk i zając”, „Bolek i Lolek” i „Koziołek Matołek. BAJKOWE LATO Z RADIEM KIELCE [CZYTAJ WIĘCEJ]

Swoje ukochane bajki czytają dla nas znani i lubiani, m.in., Karol Bielecki czy Jan Nowicki. ZNANI CZYTAJĄ BAJKI [CZYTAJ WIĘCEJ]

W wakacje prezentujemy także codzienną prognozę pogody na lato według realizatora Radia Kielce i pasjonata meteorologii - Marka Stefańca. PROGNOZA POGODY WEDŁUG MARKA STEFAŃCA [CZYTAJ WIĘCEJ]

Dla lubiących wakacyjne zagadki nie zabraknie też konkursów. Od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 12 czekamy w ogrodach Radia Kielce. 

Pojedynki, rekordy, wpadki dopingowe i inne zaskakujące wydarzenia - o tym od poniedziałku do piątku o godzinie 12.05 w wakacyjnej audycji  „Wydarzenia, które pisały historię sportu”.

Jako, że letnia aura sprzyja podróżom i spotkaniom będziemy też u Państwa. O godzinie 12.15 audycję Raport Dnia prowadzimy codziennie z innego miejsca w regionie świętokrzyskim.

W sobotę rano zapraszamy na „Śniadanie w ogrodzie”. Znani kucharze na Państwa oczach przyrządzą posiłek, który będziemy smakować STACJA WAKACJE - SMAKUJ LATO / ŚNIADANIE W OGRODZIE [CZYTAJ WIĘCEJ]A po południu na deser - muzyczna uczta, czyli audycja pt. „Melodie sprzed lat”. Swoją ulubioną muzykę proponują Państwu również dziennikarze Radia Kielce w niedzielnej audycji „Muzyka, której słucham”, a programie „W nietypowej roli” - może być zaskakująco, bo w rolę prezenterów muzycznych wcielą się osoby dobrze Państwu znane, m.in., żołnierze, aktorzy i duchowni. 

W niedzielne popołudnia zapraszamy w podróż po sanatoriach naszego regionu. To często zabytkowe miejsca z fascynującymi historiami. Opowiemy je w wakacyjnej audycji zatytułowanej DO WÓD. HISTORIA ŚWIĘTOKRZYSKICH SANATORIÓW [CZYTAJ WIĘCEJ]

Co tydzień proponujemy też istne szaleństwo dla dzieci. Znane i cenione teatry dla dzieci z całej Polski zabawiają najmłodszych w ich miejscach zamieszkania. Są bale przebierańców, bańki mydlane, zjeżdżalnie - jednym słowem bajkowe szaleństwo w każdą wakacyjną niedzielę od godziny 14.

PONIEDZIAŁEK - ŚRODA: „Stacja Wakacje - Smakuj Lato”, od godz. 9.10 do 12.00

Od poniedziałku do środy między 9.00-12.00 zabieramy Państwa w podróż po kuchniach świata. "Smakujemy" Europę - kuchnię włoską, grecką i węgierską oraz Ameryki i Azji. Nie trzeba ruszać się z domu, aby posmakować lata z różnych zakątków. Prezentujemy Państwu nie tylko najbardziej znane potrawy dla danych krajów, ale także historie ich powstania i ciekawostki z nimi związane.

Codziennie opowiadamy też o tym, jak dbać o zdrowie dobierając odpowiednie okulary, buty, czy zabezpieczyć się przed atakami komarów. Poznajemy wakacyjny savoir vivre, czyli jak ubrać się na plażę, czy wspólny posiłek.

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: „Wydarzenia, które pisały historię sportu”, godz. 12.05

W 49 odcinkach przypominamy pojedynki, rekordy i osoby, które na stałe wpisały się na karty kronik sportowych. Będzie o wpadkach dopingowych, aferach korupcyjnych i tragediach do jakich dochodziło na wielu sportowych arenach. Mówimy o wybitnych mistrzach i zwykłych oszustach, wyżynach olimpijskiej rywalizacji, ale także o zawiści i niezdrowej konkurencji.

CZWARTEK - PIĄTEK: „Stacja Wakacje - Bajkowe Lato”, od godz. 9.10 do 12.00

W wakacyjne czwartki i piątki odwiedzamy bajkowe krainy i przypominamy ulubione bajki i filmy dla dzieci. Zajrzeliśmy do studia filmowego w Moskwie, by sprawdzić czy „Wilk i Zając” nadal mają niewyrównane rachunki. Będziemy u Rumcajsa w rzaholeckim lesie, z J. Ch. Andersenem w Kopenhadze i Odensse oraz na Szlaku Baśni Braci Grimm w Niemczech. W Warszawie, Łodzi, Bielsku-Białej i Rzeszowie powspominamy najpopularniejsze bajki i dobranocki Bolka i Lolka, Reksia, Misia Uszatka, Pomysłowego Dobromira i wiele, wiele innych.

SOBOTA: „Śniadanie w ogrodzie”, godz.9.10 - 10.00

Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy Państwa na wakacyjne, sobotnie śniadania w ogrodzie Radia Kielce. Ze znanymi i lubianymi kucharzami z regionu przygotowujemy pożywne i pyszne śniadania. Pojawią się zarówno dania tradycyjne, jak i nowości. Nie zabraknie lokalnych produktów ekologicznych oraz opowieści i anegdot kulinarnych. Na każde ze śniadań zaprosimy po 10 słuchaczy, którzy osobiście będą mieli okazję spróbować smakołyków.

NIEDZIELA: „W nietypowej roli”, od godz. 11.05

Znane i cenione osoby z naszego regionu wcielają się w role prezenterów radiowych i proponują swoją muzykę. Udział w programie potwierdzili, m.in. Krzysztof Lijewski i Janusz Radek.

NIEDZIELA: „Do wód. Historia świętokrzyskich sanatoriów”, godz. 17.10

Od Marconiego, przez Bristol, Oblęgorek, Jasną, Górkę po Sanato, od Wojskowego Szpitala Sezonowego przez Krystynę, Włókniarza, Radka po Villę Zieloną. W wakacyjnym cyklu Ewa Okońska pokazuje bogatą, prawie 200-letnią tradycję leczenia uzdrowiskowego w Busku-Zdroju i Solcu Zdroju oraz historię powstawania świętokrzyskich sanatoriów, ich twórców, zabytkowe budowle i wnętrza.

NIEDZIELA: „Muzyka, której słucham”, godz. 18.05

Jakiej muzyki słuchają dziennikarze Radia Kielce? Radiowcy przy okazji przytoczą historie związane z piosenkami, opowiedzą o swoich zainteresowaniach i hobby.

FESTYNY „Bajkowe lato z Radiem Kielce 2019”, godz. 14.00

W wakacyjne niedzielę odwiedzamy różne miejscowości regionu świętokrzyskiego z bajkowymi festynami. Wśród atrakcji spektakl teatralny dla dzieci, gry i konkursy, warsztaty teatralne. Dzieci wezmą udział w niepowtarzalnych balach przebierańców pod gołym niebem. Będą także zjeżdżalnie, stoiska zabaw, bańki mydlane czy wata cukrowa.

HARMONOGRAM FESTYNÓW:

7 LIPCA - JĘDRZEJÓW

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” - „Przygody Koziołka Matołka”

14 LIPCA - OPATÓW

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” - „Kapitan Porządek”

21 LIPCA - KOŃSKIE

Teatr Gry i Ludzie z Katowic - „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”

28 LIPCA - STARACHOWICE

Teatr Gry i Ludzie z Katowic - „Morskie opowieści Kapitana Guliwera”

4 SIERPNIA - STASZÓW

Teatr Lalki i Aktora Maska Rzeszów - „Muzyczna Akademia Pana Kleksa”

11 SIERPNIA - BUSKO-ZDRÓJ

Teatr Lalki i Aktora Maska Rzeszów - „Muzyczna Akademia Pana Kleksa”

18 SIERPNIA - SKARŻYSKO-KAMIENNA

Teatr Kubika  Szczecin - „Baśniowa podróż”

 25 SIERPNIA - SKALBMIERZ

Teatr Kubika Szczecin - „Przygody Pirata Drabinki”

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution