101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Koncerty klezmerskie atrakcją Dni Kultur w Chmielniku

Data publikacji: 16.06.2019 17:19 / Data aktualizacji: 16.06.2019 20:18
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Dni Kultur

Dni Kultur
Chmielnik. 16.06.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

"Szalom na Wspólnej" - pod takim hasłem w Chmielniku odbywają się Dni Kultur. Wydarzenie rozpoczął przegląd piosenki klezmerskiej im. Leopolda Kozłowskiego. Potem odbył się przemarsz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Mażoretek i Klubu Historycznego HIRD oraz wręczenie statuetek Chmielnickiego Augusta.

Jednym z laureatów tej nagrody został poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bogdan Latosiński. Jak wspomina, było to dla niego na tyle wyjątkowe przeżycie, że na scenie zabrakło mu tchu. Dodaje, że jest z wyróżnienia zadowolony i dumny, szczególnie jako osoba związana z Chmielnikiem.

Na rynku natomiast występowali uczniowie z Chmielnika oraz grupy taneczno-muzyczne z regionu. Ich prezentacje łączyły ze sobą tradycyjne tańce i muzykę ludową z arcydziełami literatury polskiej.

Jak mówią Julia i Anita z grupy KAMENY, w Dniach Kultury już od lat chętnie uczestniczą uczniowie regionalnych szkół, a przygotowania trwają nawet kilka miesięcy. Dodają, że w całą akcję zaangażowani są przedstawiciele każdej z klas.

Dni Kultury w Chmielniku, z roku na rok przyciągają coraz większą widownię, nie tylko z regionu, ale też z całej Polski i Europy. Turyści, którzy mieli dzisiaj okazję podziwiać występy są szczerze zaskoczeni jakością i rozmachem imprezy.

W Chmielniku zaprezentują się jeszcze teatry uliczne, będą koncerty klezmerskie, muzyka rozrywkowa, prezentacje wokalne, spektakl teatralny w synagodze, wystawy oraz żydowskie i polskie przysmaki. Przypomniane zostaną święta żydowskie. Pojawi się także osada średniowieczna.

Imprezę zakończy występ zespołów FOX i After Party, po którym odbędzie wspólna zabawa do późnych godzin nocnych.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution