101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielki bokser patronem hali sportowej w Busku

Data publikacji: 16.06.2019 19:35
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej osobę Józefa Grudnia. Ceremonii dokonał syn mistrza Robert Grudzień

Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej osobę Józefa Grudnia. Ceremonii dokonał syn mistrza Robert Grudzień
Busko-Zdrój. 16.06.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Imię Józefa Grudnia, zmarłego dwa lata temu mistrza olimpijskiego, otrzymała hala sportowa przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju. Z tej okazji została odsłonięta tablica, którą umieszczono przy głównym wejściu do hali sportowej.

Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej osobę Józefa Grudnia. Ceremonii dokonał syn mistrza Robert GrudzieńBusko-Zdrój. 16.06.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Została wykonana z granitu, znajduje się na niej wizerunek legendarnego pięściarza, a także prezentacja jego osiągnięć sportowych.

Honorowym gościem wydarzenia był Robert Grudzień, syn legendarnego pięściarza, złotego medalisty igrzysk olimpijskich w Tokio z 1964 roku. Robert Grudzień nie krył wzruszenia. W rozmowie z Radiem Kielce podkreślił, że dla niego to bardzo duże przeżycie.

- To był nie tylko wspaniały człowiek, ojciec, ale i wychowawca. Wszystko mu zawdzięczam. Kto może nie być dumny z takich wyników sportowych, jakie osiągnął ojciec. Cieszę się, że tablica zdobi mury hali sportowej, szczególnie w rodzinnych stronach mojego taty - mówi Robert Grudzień.

Paweł Karolczak, trener i prezes Bokserskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ring w Busku-Zdroju podkreśla, że to jedyny zawodnik, który miał na swoim koncie mnóstwo sukcesów, a także wywodził się z naszego regionu.

- Był dla nas szczególną i bliską osobą. Przyjeżdżał na wszystkie imprezy, które organizował nasz klub w szczególności Gwardyjskie Mistrzostwa Polski. Uznaliśmy, że pomysł naszych kolegów: Tadeusza Woźniaka, radnego byłej kadencji Rady Miasta w Busku-Zdroju, Grzegorza Wojciechowskiego – dyrektora obiektu oraz Jerzego Kolarza – starosty buskiego jest bardzo dobry. Współpraca się udała. Jesteśmy bardzo szczęśliwi – mówi prezes.

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy wpisało się w II edycję memoriału Bokserskiego imienia Józefa Grudnia. W trakcie zmagań bokserskich odbywały się również licytacje na rzecz pomocy dla Sebastiana Terpińskiego. Można było zdobyć m.in. rękawice bokserskie z oryginalnymi podpisami wielkich mistrzów: Grudnia, Rybickiego i Kasprzyka, czy koszulkę bokserską z podpisami trenera Piotra Wilczewskiego i jego zawodników Macieja Sulęckiego, Mateusza Masternaka, Kamila Łaszczyka, Michała Żeromińskiego, Adama Balskiego i Michałą Leśniaka.

Niedzielne uroczystości były różnych doskonałą okazją do świętowania okrągłego jubileuszu 30-lecia istnienia i działalności obiektu wybudowanego w 1989 roku z inicjatywy Józefa Grudnia, Stefana Komendy i Franciszka Majchra.

Józef Grudzień urodził się 1 kwietnia 1939 roku w Piasku Wielkim koło Nowego Korczyna. Zmarł 17 czerwca 2017 roku.

Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej osobę Józefa GrudniaBusko-Zdrój. 16.06.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution