101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Warzywa z własnego ogródka receptą na długowieczność? Sto lat mieszkanki gminy Obrazów

Data publikacji: 17.06.2019 19:50
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Setne urodziny pani Marianny Mańki ze Święcicy w gminie Obrazów. Od lewej córka Krystyna jubilatka córka Helena i wójt Obrazowa Krzysztof Tworek

Setne urodziny pani Marianny Mańki ze Święcicy w gminie Obrazów. Od lewej: córka Krystyna, jubilatka, córka Helena i wójt Obrazowa Krzysztof Tworek
Święcica. 17.06.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Marianna Mańka ze Święcicy w gminie Obrazów obchodziła dzisiaj setne urodziny. Z tej okazji jubilatkę odwiedziły władze samorządowe gminy, przedstawiciel wojewody świętokrzyskiego i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Wójt Krzysztof Tworek powiedział, że osoby, które ukończyły sto lat, to perełki nie tylko w skali gminy, ale i województwa oraz kraju. Złożył pani Mariannie najlepsze życzenia: zdrowia, radości i uśmiechu. Podziękował rodzinie za opiekę nad seniorką. Podarował jubilatce bukiet kwiatów oraz ciepły koc. 

W imieniu wojewody życzenia i gratulacje złożyła jubilatce Anna Paluch, odczytała też okolicznościowy list premiera Mateusza Morawieckiego.

Marianna Mańka mieszka u swojej córki. Helena Drzazga powiedziała, że mama przez całe życie była bardzo pracowita, a przy tym dobra, spokojna i życzliwa. W jej diecie dominowały warzywa z własnego ogródka, przede wszystkim kapusta, groch, a ponadto jajka, chrzan, masło, dżemy oraz chleb. Stroniła od mięsa. Wyjątkiem był domowy kurczak. Nie zażywała żadnych leków do 60 roku życia, kiedy to stwierdzono nadciśnienie. W wieku 95 lat miała zainstalowany rozrusznik serca. Pani Marianna to wróg alkoholu.

Jubilatka ma dwie córki, 6 wnucząt, 11 prawnucząt i 2 praprawnucząt, z których najmłodsze dziecko ma 3 lata.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution